VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Štěně kulhá na zadní nohu

Otázka 11.7.2019     Pes

Dobrý den, máme doma 3 měsíční štěně BOC ,které mi včera začalo kulhat na pravou zadní nohu. Definovala bych to jako občasné kulhání ,ale přijde mi jakoby kulhala jen v kroku a když se rozběhne tak ne nebo to aspoň není vidět.Žere normálně dostává granule plus někdy maso, vajíčko ,tvaroh ovoce a zeleninu.Při druhém očkování u veta jsme taky dostali canavit biocal plus takže dostává každý den ještě to.Nejdrive jsem si myslela že si do packy vrazila trn nebo třísku (už se nám jednou stalo) ,ale nic jsem nenašla. Chodíme na procházky 2x za den ráno a večer. Procházky si jakoby řídí sama nejdřív jdeme na vodítku a v parku jí pouštím navolno.Běhá si tam nosí si klacíky očuchává atd.Domů jdeme když má ještě energii když přijdeme na zahradu tak si tam ještě něco okusuje a pobíhá a až potom si lehne a spí.Takze jako přetížení mi to taky nepřipadá ,ale kdo ví :/ Jinak je 24/7 na zahraně navolno nikde není zavřená. Ještě mě napadá že by to mohlo být rychlým růstem. Dnes jsem vážila a má 6,3kg. Nebo to snad muže být DKK? Při ohmatání noh je úplně v klidu nevykazuje známky že by ji to bolelo tedy aspoň mi to tak připadá pořád pobíhá a hraje si.Samozrejme ji nesleduji furt takže si mohla třeba špatně šlápnout fakt nevim budu moc ráda za vaše názory a rady.K vetovi pojedeme zitra na očkování tak se ho rovnou zeptám i na to kulhání.

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, růstové problémy spojené s kulháním se vetšinou začínají projevovat později( po výměně zubů), u velkých plemen impo roce. Na DKK je taky brzo, skutečně mohla špatně šlápnout. Kolega Vám pravěpodobně navrhne rtg, pokud vyšetřením nezjistí příčinu. Je také třeba vyšetřit kolenní kloub. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?