VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Správný postup?

Otázka 11.7.2021     Pes

Dobrý den, Naše fenka přestala přijímat potravu respektive jí hodně omezila a měla krvavé oči s výtokem. Když třetí den bylo to samé tak jsme vzali psa k veterináři. Ten odebral krev kde byli zjištěny zvýšené bílkoviny z čehož zjistil že má infekci. Pak dělal ultrazvuk kde zjistil "dva rohy" v děloze. Dal na výběr dvě varianty. První ke které se přikláněl nejvíc byla kastrace a druhá injekce ale dle jeho slov jim nevěří. Dohodli jsme se tedy na kastraci. Kastraci provedl ještě ten samý den. V 19:00 jsme psa přivezli a ve 22:30 volal že ji bude probouzet že můžeme vyrazit. Když jsme přijeli tak už koukala ale nehybala se. Na to doktor řekl že je vyčerpaná ať ji vezmu do náruče a můžeme jet domů. Po ceste začala mít občas silné nervové zaškuby a u toho klapala zubama. Když jsme přijeli domů tak ty záškuby byly co 5 vteřin a šla ji pěna od tlamy. Ihned jsem volal doktorovi jestli je to v pořádku na což mi řekl že není. Tak jsme popadli psa a jeli jsme zpět (cesta cca 10 minut) ale do ordinace jsem vběhnul už s mrtvým psem v náručí. Moje otázka zní : co se mohlo při banální operaci pokazit? Doktor řekl že to nezvládlo srdíčko ale to mi moc nepřijde že by se takhle projevovalo srdíčko Fenka: 8.5 let 30kg (trošku při těle) kříženec staford. Děkuji za odpověď

Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, úvodem bych ráda řekla, že žádná operace není banální a cokoliv se může stát. Navíc zánět dělohy, o čem píšete, vůbec banální není. Bohužel je to velmi rizikové a není vůbec výjimka, že dojde k úmrtí během nebo po operaci. Toxiny jsou po celém těle a může dojít i k šoku - ať už oběhový, tak způsobený toxiny v těle. Sám říkáte, že nejdla.. že měla krvavé oči... to není dobré. Co se u Vaší fenky stalo, to Vám nikdo neřekne bez pitvy. Vaši ztráty je mi líto.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?