Zanecháním psa v autě mu udělujete rozsudek smrti
V letních měsících se teplota v zaparkovaném autě během několika minut snadno vyšplhá až k 65° Celsia, čímž vznikne doslova smrtící výheň.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVeterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, jedná se nejspíš o podobnou záležitost, jako ucpané póry u lidí. Kůže štěněte se mění, vzniká harmonizace tvorby mazu a kůže se různě brání vnějším vlivům. Pokud ho to nesvědí, místa nerudnou a netvoří se puchýřky, zatím bych to jen zhruba dvakrát týdně myla desinfekčním šamponem (doporučuji Clorexyderm 4%). Stav se nejspíš postupně zlepší.
V letních měsících se teplota v zaparkovaném autě během několika minut snadno vyšplhá až k 65° Celsia, čímž vznikne doslova smrtící výheň.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtrava domácího mazlíčka je noční můrou každého majitele. Jedy v domácnosti jako jsou čisticí prostředky či léky, kterými si může ublížit, nejsou jedinou hrozbou. Mnoho otrav vzniká požitím potravin a jídla, které je pro člověka neškodné, pro zvíře však může mít fatální následky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKFraktury neboli zlomeniny se ve veterinární medicíně řeší poměrně často. Nejčastějšími důvody vzniku zlomenin jsou autonehody, pády, poranění při rvačkách, úder, ale i nádory a záněty kostí. Zvláště ohroženou skupinou jsou velmi oblíbená miniaturní psí plemena, která se i při skoku z postele dokáží slušně polámat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému teplokrevných živočichů, které je neléčitelné a smrtelné. Česká republika je od roku 2004 označena jako prostá vztekliny, a to díky orální vakcinaci lišek v minulosti a očkování psů, které je povinné pro všechny jejich majitele. Můžete se s ní ale setkat v exotických a rozvojových zemích.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNež se pustíte do likvidace blech na vašem mazlíčkovi a ve vašem domově, měli byste vědět několik věcí. Především je zásadní poznat životní cyklus blech. Dokud mu neporozumíte, nemusí se vám podařit blech se zcela zbavit
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKoupání je pro psa všechno, jenom ne relax a zábava. Možná se najdou výjimky, ale asi jich nebude mnoho. Proud vody, voda samotná, zvuky, drbání a pěna – to všechno většinou vede k útěku z koupelny. Jak tedy udělat koupání pejska snesitelnějším?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!