První pomoc: syndrom mrtvého ocasu
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 6.10.2019 Pes
Dobrý den. Měla bych pár otázek ohledně škrkavek(tasemnic). 1. Může se pes nakazit i přesto,že chodí na pravidelné kontroly a očkování. 2. Jaké je léčba při onemocnění 3. Jak dlouho asi trvá než se z těla zlikvidují 4. Jsou nějak přenosné na lidi a pokud ano jak se chránit. Dekuji
Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den.Odpovím stručně a postupně. 1. Může. 2. U obou parazitoz přeléčit anthelmintiky a nechat vyšetřit trus.U tasemnic 3x po sobě po 1 týdnu. 3. U škrkavek-během 24-48h.U tasemnic klidně i 3 týdny a více. 4. Přenos je možný.Hygiena osobní /rukavice / a ko trusu zvířete adspekcí.Prevence proti blechám. Spozdravem MVDr Jančík.
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKDélka a množství spánku závisí na aktivitě psa – tedy čím je pes aktivnější, tím méně spí. Psi pracující většinu dne, například policejní, vodící nebo psi záchranáři, spí nejméně. Váš pejsek pravděpodobně do práce nechodí, to ale neznamená, že nemůže být aktivní a patřičně zaměstnaný.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVáš mazlíček může oslepnout postupně i náhle z mnoha důvodů, mezi ty nejčastější patří diabetes, onemocnění sítnice, oční trauma či glaukom, na vině může být take genetika. Problému si nemusíte ze začátku vůbec všimnout, máte-li však podezření, určitě jděte ke svému veterináři.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPes se může dostat do obtíží poměrně snadno, stačí spolknout cizí těleso, mít nedostatečný příjem tekutin, málo pohybu, ale i skryté onemocnění, a obtíže s vyprazdňováním jsou na světě.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNadcházející horké letní dny mohou být náročné a zdraví nebezpečné nejenom pro malé děti a starší osoby, ale také pro vaše čtyřnohé mazlíčky, především pak pro psy. Jak pejska ochránit a co dělat, když mu není dobře?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVýběr štěněte by měl být velmi promyšlený a uvážený. Pamatujte, že zvíře nepořizujete dětem, nepořizujete jej ani jako kamaráda ke stávajícímu mazlíčku. Pořizujete si člena rodiny, závazek a tvora, za kterého budete po celý jeho život zodpovědní.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!