První pomoc: syndrom mrtvého ocasu
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 5.3.2018 Pes
Dobrý den, při kontrole skusu jsem zjistila u psa (9 měsíců) že špatně narostl jeden dolní řezák. Je zachován nůžkový skus, ale pravý dolní I3 mírně vystupuje z oblouku. Není nijak stočený, jen je mírně předsazený. Jedná se o nepravidelný skus? A jedná se o dědičný problém nebo je to následkem nějakých her nebo přetahování? Děkuji za odpověď.
Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, to je poměrně komplikovaná otázka, já sama bych jeden mírně vytočený zoubek za nepravidelnost skusu nepovažovala, díky zachování nůžkového skusu. Co se týče původu těžko říci, zda to měli předci, pak to může být dědičné, rozhodně se ale zub který je zdravý "nevypáčí" hraním a přetahováním. Pokud by se tak stalo, už by to znamenalo, že tan zub je nějak poškozený a nedržel pevně. Je možné že je to následek nějakého úrazu, pokud třeba někdy spadl na čelist nebo podobně. S pozdravem MVDr. Lenka Čepková
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJed je jinými slovy toxická látka, která má v různých dávkách za určitých situací toxický účinek na živý organismus. Míra toxicity je definována zkratkou LD50 – je to letální (smrtelná dávka) při které uhyne 50% jedinců.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPrvní věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPaní doktorka Vladěna Štrosová se specializuje na stomatologii psů a koček. Základem je podle ní pravidelné čištění zubů a návštěvy u psího zubaře, v článku popisuje, jak kontrola a vyšetření probíhá.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMáte doma malého anebo velkého strašpytlíka? Konec roku se vždy nese ve znamení oslav, už přes den se ozývají petardy a večer přicházejí na řadu ohňostroje. I přes to, že čím dál více měst ustupuje od odpalování ohňostrojů, stále je to aktuální téma pro naše kamarády. Pokud máte doma strašpytlíka a kvůli vánočnímu shonu jste se nestihli poradit se svým veterinárním lékařem, nemusí to hned znamenat, že si oslavu společně neužijete.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNový chundelatý člen domácnosti je radost sama o sobě. Zároveň je péče o něj ale spojena s velkou zodpovědností. Jistě jste se důkladně připravili, nakoupili jste základní věci, tedy misku, jídlo, obojek, pelíšek a hračky. Přihlásili jste ho ale už k veterináři? Vašeho mazlíka byste rozhodně měli nechat vyšetřit co nejdříve, možné zdravotní problémy totiž mohou ovlivnit celou domácnost.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2024 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!