Koprofagie: 5 důvodů, proč pes pojídá výkaly
Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 12.10.2019 Pes
Dobrý den, nechala jsem očipovat pejska a teď bych chtěla čip zaregistrovat. Našla jsem dva registry - Národní registr majitelů zvířat a Centrální evidenci zvířat. Netuším jaký je rozdíl mezi registry a tak bych Vás chtěla poprosit o radu, který z nich má větší prioritu. Již předem děkuji za odpověď. Iva
Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, Registrů je víc, není o centralizované, ale žádný nemá žádnou “vyšší prioritu”, takže záleží na Vás jaký si vyberete. Hezky vecer
Pojídání stolice neboli koprofagie je u štěňat naprosto běžná. Může se však lehce stát, že se tento štěněcí nešvar stane zlozvykem a přetrvává i v dospělém věku psa.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPes je stvoření, které obsazuje první místa žebříčků nejoblíbenějších zvířat a v našich rodinách má nezastupitelnou roli. Ale jak se to našim čtyřnohým parťákům vlastně povedlo?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKObojek je stále často doporučován a upřednostňován před postrojem, protože je údajně z výchovného pohledu efektivnější a pes se rychleji odnaučí tahat za vodítko. Pro výcvik je možná lepší, jaký má ale vliv na zdraví psa?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPrvním příznakem problémů s ocasem je skutečnost, že zvíře nepoužívá ocas jako obvykle. Dochází k částečné až k úplné ztrátě pohyblivosti, v některých případech naopak ke ztrátě povrchové a hluboké citlivosti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPřemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!