První pomoc: syndrom mrtvého ocasu
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 2.7.2019 Pes
Dobrý den. Prosím Vás o radu. Pes - Yorkšírský teriér, 7 let. Ve dvou letech diagnostikována IBD. Od té doby dieta Hills Z/D a 2x denně Entizol 0,023mg. Nyní cca 3 týdny zpět hospitalizace 3 dny na veterině (krvavý průjem a zvracení). ATB celkem 7 dní. 3 dny Noroclav a 4 dny Amoxiclav, podezření na nespecifikovaný zánět střev. Podávány současně při ATB probiotika. Stav se uklidnil. Pes ožil, začal žrát, trus opět normální. Cca týden po vysazení ATB bez problémů. Poté opět v noci vyzvracení nestrávené potravy, pak žlutý kašovitý průjem s příměsí krve. Opět návštěva veteriny. Na vyžádání odběry zaslány do Německa - výsledek : Akutní zánět chronické pankreatitidy. 4 dny podáván injekčně Noroclav, Katosan, Degan a anealgetika. Nyní jsme přešli na domácí léčbu. Opět 2x denně Noroclav a probiotika. Ponechán na dietě Z/D. Přetrvává plynatost, škrundání v břiše a slizká, žlutá, objemná stolice. Poprosím o názor, jestli je vůbec vhodné setrvávat na Z/D, nebo jestli víte i o jiné dietě, která by k našim dvoum diagnózám byla vhodná a zda by bylo vhodné podávat trávící enzymy, pokud ano, které, aby nerozhodili IBD. Na naší veterině mi bylo řečeno, že jsou zbytečné a nepomáhají, což se mi nezdá. Velice děkuji za Váš čas a Vaši brzkou odpověď. Hezký den.
Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, onemocnění slinivky je vždy úporné a podobná akutní vzplanutí jsou, bohužel, poměrně častá. Léčba při akutním onemocnění je potřeba velmi intenzivní, což Váš pes asi měl. Dlouhodobě je na onemocnění slinivky lepší dieta i/d low fat, neboť tuky jsou hlavní problém. Jak se bude slučovat s IBD se zkrátka musí zkusit. Enzymy by neměly být potřeba, neboť Vaším problémem není přímo snížená funkce slinivky. Při neúplném efektu diety je potřeba zvážit přidání léků proti zánětu střev, zde by ale bylo vhodné mít vzorek biopsie provedené při gastroskopii. Přeji hodně zdraví!
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKTak jako se rodiče připravují na příchod miminka, i zodpovědní chovatelé by se měli připravit na příchod štěňat. Pokud se rozhodnete, že vaše fena bude mít štěňata, musíte si uvědomit, že vás to bude stát nemalé množství času, úsilí a mnohdy i finančních prostředků. Co je teda potřeba vědět?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJen na chvíli jste se vzdálili z kuchyně a když se vrátíte, je už pozdě. Pečené kuře vytažené z trouby je pryč. Zloděj sedí na zemi, lapá po dechu a vypadá docela šťastně. Vy jste se mezitím několikrát vyděsili a hlavou se vám začaly honit možné scénáře, co se teď s vaším čtyřnohým přítelem bude dít, protože přece snědl zakázané vařené kuřecí kosti!
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKStárnoucí pejsek vyžaduje více péče a trpělivosti, už mu to neběhá jako kdysi a opravdu vás v psím důchodu potřebuje mít na blízku. Co od něj můžete čekat a co pro něj můžete udělat?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPotravní alergie na stravu se u psů a koček objevuje tehdy, krmí-li majitel nevhodným složením delší dobu, může se projevit v jakémkoliv věku vašeho mazlíčka. Z odborných studií bylo zjištěno, že zhruba jedna třetina psů trpících alergií na krmivo, jsou mladí psi do jednoho roku stáří. U koček byl zjištěn průměrný věk výskytu potravní alergie 4–5 let. Přestože převládá domněnka, že hlavní příčinou alergií je strava, není tomu tak. Odhaduje se, že potravní alergie způsobují pouze 10–20 % ze všech alergií vyskytujících se u psů. Potravinová alergie je až na třetím místě, daleko za alergiemi vyvolanými blechami nebo životním prostředím (prach, roztoči, dýchací alergie).
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOdstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2024 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!