VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

plíseň- imaverol

Otázka 27.6.2019     Pes

Dobrý den, naše fenka měla zjištěnou plíseň. Léčili jsme imaverolem. Zdálo se, že to pomohlo. Jenže brzy na jaře fenka zabřezla a plíseň se vrátila. Vzhledem k březosti a k následnému kojení jsme fenku neléčili. Nyní jsou již štěňátka k odstavu a tak jsme znovu nasadili imaverol. Prosím vás o zodpovězení dvou dotazů. Za 1. Jak doporučujete používat imaverol aby se zabránilo vrácení plísně? Aplikujeme ředěný imaverol každý 4. den s počtem aplikací alespoň 4X. Můžeme i potom pokračovat dále v léčbě dlouhodobě? Např. aplikovat až např po 10 dnech ale po dobu třeba 4 měsíců? A za 2. Asi dvě štěnátka mají od veny už také počínající plíseň na čumáčku a trochu nahoře na hlacičce. Můžeme roztokem imaverolu potřít i tato místa u těch štěňátek když jim je teprve 6 týdnů? Nemůže jim to ublížit? Jak to případně u nich dávkovat? Děkuji moc Klečánková.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den.Sežente si přípravek od energy.vet Gynevet a podávejte ho feně 2xd / dle váhy na 10 kg 2 kapky 2Xd.,od 10 do 20kg 3kapky 2xd atd/ na podporu imunity kůže.Imaverol používejte jen do doby , kdy plíseň zlikvidujete / i několik týdnů ve schématu každý 4.den/. Na štěňátka pozor, aby si to neslízali navzájem, dal bych jim také Gynevet.Vydezinfikujte i klec .,příp.místa proti spórám plísní.Potíral bych to Betadinou u štěnat. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Očkování psů: jaká jsou povinná a doporučená očkování?

Se štěňátkem, které jste si právě donesli z útulku nebo od chovatele, se starším psem nebo s vrhem štěňat, které se u vás doma narodily, zkrátka vás s pejskem čeká očkování u veterináře. Proč ale psa očkovat, proti čemu a jak často? Článek přináší přehledný souhrn očkování psů podle nejaktuálnějších doporučení Světové asociace veterinárních lékařů malých zvířat (WSAVA).

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?