První pomoc: syndrom mrtvého ocasu
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 23.7.2020 Pes
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat.Mám fenku které je 1 rok a 2 měsíce a zlomil se ji horní špičák. Ve zlomené špičce má něco černého, na ji to nebolí ale chová se divně a je více podrážděná. A proto jsem se chtěla zeptat jestli to hodně vážně a nebo ne. A popřípadě jak to máme řešit.
Veterinář odpovídá MVDr. Karolína Štoselová PROFIL VETERINÁŘE
Dobry den, chce to veterinare, nejlepe, stomatologa. Když se to resi do nejakych 4-5 dnu, da se zub zachranit. Pokud je to delsi dobu, muze to delat problemy - boli to, dostane se tam zanet, ... a je potreba ho vythnout.
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMožná si myslíte, že o koupání a kartáčování srsti svého čtyřnohého přítele už víte všechno. S následujícími snadnými tipy ale bude hygiena vašeho mazlíčka ještě efektivnější a příjemnější pro obě strany.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKBlechy dokáží potrápit zvířata, ale i lidi. Není totiž pravda, že by blecha psí na člověka nešla. Tomuto bezkřídlému hmyzu se daří v jakémkoliv ročním období, zima proto není výjimkou, přestože jsou někteří majitelé psů a koček přesvědčeni o opaku.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKStejně jako pro lidi, také pro psy bývá příchod jara spojen s příchodem sezónní alergie. Ta může v kombinaci s jinými alergiemi pejskovi docela zavařit. Stromy, trávy, pyly, roztoči a složení jídla jsou nejčastějšími spouštěči. První alergické projevy se objevují mezi 1. a 3. rokem života. Jak tedy poznáte, že váš pejsek možná trpí alergií?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKoupání je pro psa všechno, jenom ne relax a zábava. Možná se najdou výjimky, ale asi jich nebude mnoho. Proud vody, voda samotná, zvuky, drbání a pěna – to všechno většinou vede k útěku z koupelny. Jak tedy udělat koupání pejska snesitelnějším?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNadměrný příjem vody může být často jediný, popřípadě první příznak onemocnění, kterého si majitel u svého zvířete všimne. Zda to „nic neznamená“, nebo je to důsledek závažného onemocnění, musí stanovit veterinární lékař.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!