žiji v zemi kde se avokádo běžně vyskytuje.o jeho toxicitě jsem vůbec netušila.mí psi-německý ovčák a kríženec pojídají avokáda již 2 roky.s velkou chutí a ve velkém množství,pozbírají ho prostě na zahradě,již od štěněčího věku.taky mango,banány a jiné tropické ovoce.nikdy viditelné potíže neměli,jak se mám zachovat,informace mě polekala.
Dobrý den, ne všechny druhy avokáda obsahují toxickou látku (konkrétně je to persin a měl by se vyskytovat hlavně v guatemalských druzích avokáda, pro člověka je neškodný), nicméně vzhledem k nedostatečným informacím jak o toxické dávce, tak o mechanismu účinku jedu se obecně nedoporučuje podávat žádnou část avokáda (jed je v celé rostlině a nejvíce je ho v listech) žádnému zvířeti. Zřejmě nemáte jedovatý druh nebo ho vaši psi nikdy nesnědli dost nebo pro ně není nebezpečný (pro člověka je tato látka neškodná). Asi bych dala pozor na konzumaci těchto plodů i z důvodu vysoké tučnosti a tedy možnosti podráždění slinivky a vzniku zažívacích problémů, průjmu apod. Příznaky otravy přicházejí za 1-2dny po příjmu. Persin způsobuje poškození srdeční svaloviny, která se projeví letargií, dušností, otokem podkoží, fialovými sliznicemi, kašlem, odmítáním pohybu, v krajním případě i úhynem zvířete. S určitostí toto známe u drobných papoušků, dále např.u ovcí a koz, které požíraly listy avokáda. Z dalšího ovoce bych vás upozornila na hroznové víno a rovněž tedy rozinky, mohou způsobit selhání ledvin. Opět se neví proč a jak. Dále makadamové ořechy a mandle, tam bych byla také velmi opatrná. Asi bych na vašem místě pro svůj klid situaci vyřešila tak, že část zahrady, kam padají avokáda, bych oplotila, pokud to lze a zabránila do ní přístupu psům. Všechny typy otrav mohou probíhat i velmi pomalu a skrytě - chronicky, nicméně akutní otrava avokádem vašim psům zřejmě nehrozí.
Stále častěji se setkáváme s termínem „množírna psů“ a ČR se v tomto směru stává neblaze proslulou. Jak se tomuto fenoménu vyhnout, případně s ním bojovat? Popisuje Nadace na ochranu zvířat.
Věděli jste, že váš domácí mazlíček může být alergický prakticky na cokoliv, od svého vlastního pelíšku až po jiná domácí zvířata? Bohužel obvykle dlouho trvá, než přijdete na to, co u vašeho psa či kočky způsobuje alergickou reakci – zvlášť když jsou na vině alergeny z domácího prostředí.
Dnešní trh se jídlem pro psy je doslova přesycený značkami všeho druhu. Neplatí, že čím dražší, tím kvalitnější. Co byste tedy měli zohlednit při výběru komerčního krmiva, tedy granulí a konzerv.
Co můžete čekat od veterináře a jeho služeb? Co musíte vědět vy a co naopak on? Být připraven a dobře informován je minimálně půlka úspěchu pro efektivní komunikaci a dohodu. Jak si tedy nejlépe porozumět?
Cestování autem může být pro vašeho pejska stresující, tím pádem se stane nepříjemným zážitkem i pro vás. Proto se na cestu vždy dobře připravte a zohledněte všechny situace, které by mohly nastat.
Na každou nemoc existuje alespoň jedna zaručená babská rada. Věděli jste ale, že některé domácí recepty nebo suroviny jsou výborné také k léčbě nejrůznějších alergií a neduhů vašeho pejska? Sestavili jsme seznam sedmi přírodních léků, které jsou ideální k léčbě alergií, dehydratace a bojují proti blechám a kožním problémům.