Zachraňte svému psovi život! Co když mu hrozí epilepsie?
Až 3 procenta psů trpí epilepsií. Proto se toto onemocnění stává stále častěji předmětem diskusí mezi chovateli. Jak se epilepsie u psa projevuje a jak se léčí?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 22.8.2018 Pes
DOBRÝ DEN,CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT,JESTLI MŮŽU DÁVAT TVRDÝ CHLEBA A PRIBINÁČKA STĚNĚTI MOPSE JAKO POCHOUTKU.(11 TÝDNŮ) A JAKÝ NÁZOR MÁTE NA PSÍ PIŠKOTY. DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚD.
Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, pokud vám upadne kousek chleba, určitě se nestane, když ho pes sní. Problém by mohl nastat při krmení chlebem - i tvrdým často a ve větším množství. Pes bude tloustnout a mohou nastat potíže s trávením. Stejné je to s pribináčkem - je příliš sladký a tučný. Raději mu kupte pamlsky ze sušeného masa. Pokud psovi nevadí lepek, psí piškoty mu neublíží. Ale opět platí - jen občas, mopsík může po nich ztloustnout.
Reakce od tazatele
DOBRÝ DEN. NEJDŘÍVE MOC DĚKUJI ZA VAŠE RADY A JESTLI MŮŽU,TAK BYCH MĚLA JEŠTE NĚJAKÉ OTÁZKY. 1. PŘED TÝDNEM SE MI ZAČALA STRAŠNĚ DRBAT NA LEVÉ STRANĚ POD UCHEM A PŘES DEN I V NOCI NA LEVÉ NOZE,KTEROU TAK JAKO PŘEDNÍMI ZOUBKY KOUŠE. DALA JSEM JI ADVANTIX,KTERÝ NEPOMOHL A TAK JSEM JI VYKOUPALA V ANTIPARAZITNÍM ŠAMPÓNU. ANI TO NEPOMOHLO. TAK UŽ NEVÍM. 2. JAK ČASTO BYCH MĚLA ČISTIT UŠI, VYKAPÁVAT OČI A JESTLI SE MAJÍ ČISTIT ZUBY. PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚDI.
Reakce od veterináře
1. Příčin svědění je mnoho. Můžou to být blechy nebo alergie na krmení nebo atopie. Svědění způsobené blechami může i po podání antiparazitárního přípravku přetrvávat 2-3 týdny. Příčinu drbání by měl odhalit veterinární lékař. 2. Frekvence čištění uší je individuální. Pejskům, kterým se tvoří hodně mazu, se mohou uši čistit i třeba obden a naopak někteří pejsci nepotřebují čistit uši vůbec. S tím vám poradí veterinář po vyšetření uší. Zuby by se měly čistit každý den, a to zubním kartáčkem a zubní pastou pro psy. O čištění zubů si můžete přečíst ZDE http://vladenastrosova.cz/jak-cistit-zuby-psovi/ Pěkný den, VŠ
Reakce od tazatele
MOCKRÁT DĚKUJI ZA VAŠE RADY A MĚLA BYCH POSLEDNÍ OTÁZKU . OD KDY MŮŽE ŠTĚNĚ CHODIT ZE SCHODŮ NEBO SKAKAT Z POSTELE. DĚKUJI
Reakce od veterináře
Zdravé štěně pohyb potřebuje a není důvod ho omezovat. Není ale dobré nechat štěně běhat ze schodů bez dozoru, spíš pod kontrolou, případně na vodítku. Skoky z postele také primárně nevadí, jen je potřeba zohlednit výšku postele a kluzkost podlahy - jinak se štěněti bude doskakovat na koberec a jinak na plovoucí podlahu, kde se snadno smekne. Pěkný den, VŠ
Až 3 procenta psů trpí epilepsií. Proto se toto onemocnění stává stále častěji předmětem diskusí mezi chovateli. Jak se epilepsie u psa projevuje a jak se léčí?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKNový příběh z Případů z veteriny je o fence jorkšíra Chille a jejím nádoru mléčné žlázy. Zdánlivě smutný případ dopadl happenedem. Zásluhu na tom mají informovaní majitelé fenky a veterináři z Veterinární kliniky Zodiacus 97 v Plzni, kteří to s ní nevzdali.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKVýchově mladého psa věnujete mnoho úsilí a času, ale jakkoliv se to může zdát ohromující, nic už vás asi ve vývoji nepřekvapí tolik, jako když štěněti rostou zuby. Jednou z nejčastějších otázek, na které si majitelé psa a veterináři odpovídají, je: jak mám pečovat o štěně, kterému rostou nové zuby.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPodívejte se na tlapku svého psa. Kolik vidíte drápků? Většina psů má čtyři na zadních končetinách a pět na obou předních končetinách. Ten drápeček navíc na vnitřní straně zadní nohy se jmenuje paspárek. Víte, proč ho pes má a jestli ho má mít?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMajitelé mazlíčků si často stěžují na to, že je veterináři nutí kupovat drahé léky pro zvířata. Je potřeba uvědomit si, že humánní léčivé přípravky jsou vyvinuté pro lidi, ty veterinární pro zvířata. Neopatrným zacházením a neznalostí můžete zvířeti způsobit vážné zdravotní komplikace, v některých případech i smrt.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!