Koronavirus a domácí mazlíček - můžete se vzájemně nakazit?
Vědci z čínského Hongkongu sledovali psa nakaženého novým koronavirem a snaží se objasnit, jestli se domácí mazlíček může nakazit od člověka a naopak.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 22.8.2018 Pes
DOBRÝ DEN,CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT,JESTLI MŮŽU DÁVAT TVRDÝ CHLEBA A PRIBINÁČKA STĚNĚTI MOPSE JAKO POCHOUTKU.(11 TÝDNŮ) A JAKÝ NÁZOR MÁTE NA PSÍ PIŠKOTY. DĚKUJI PŘEDEM ZA ODPOVĚD.
Veterinář odpovídá Veterinární stomatologie a prevence PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, pokud vám upadne kousek chleba, určitě se nestane, když ho pes sní. Problém by mohl nastat při krmení chlebem - i tvrdým často a ve větším množství. Pes bude tloustnout a mohou nastat potíže s trávením. Stejné je to s pribináčkem - je příliš sladký a tučný. Raději mu kupte pamlsky ze sušeného masa. Pokud psovi nevadí lepek, psí piškoty mu neublíží. Ale opět platí - jen občas, mopsík může po nich ztloustnout.
Reakce od tazatele
DOBRÝ DEN. NEJDŘÍVE MOC DĚKUJI ZA VAŠE RADY A JESTLI MŮŽU,TAK BYCH MĚLA JEŠTE NĚJAKÉ OTÁZKY. 1. PŘED TÝDNEM SE MI ZAČALA STRAŠNĚ DRBAT NA LEVÉ STRANĚ POD UCHEM A PŘES DEN I V NOCI NA LEVÉ NOZE,KTEROU TAK JAKO PŘEDNÍMI ZOUBKY KOUŠE. DALA JSEM JI ADVANTIX,KTERÝ NEPOMOHL A TAK JSEM JI VYKOUPALA V ANTIPARAZITNÍM ŠAMPÓNU. ANI TO NEPOMOHLO. TAK UŽ NEVÍM. 2. JAK ČASTO BYCH MĚLA ČISTIT UŠI, VYKAPÁVAT OČI A JESTLI SE MAJÍ ČISTIT ZUBY. PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚDI.
Reakce od veterináře
1. Příčin svědění je mnoho. Můžou to být blechy nebo alergie na krmení nebo atopie. Svědění způsobené blechami může i po podání antiparazitárního přípravku přetrvávat 2-3 týdny. Příčinu drbání by měl odhalit veterinární lékař. 2. Frekvence čištění uší je individuální. Pejskům, kterým se tvoří hodně mazu, se mohou uši čistit i třeba obden a naopak někteří pejsci nepotřebují čistit uši vůbec. S tím vám poradí veterinář po vyšetření uší. Zuby by se měly čistit každý den, a to zubním kartáčkem a zubní pastou pro psy. O čištění zubů si můžete přečíst ZDE http://vladenastrosova.cz/jak-cistit-zuby-psovi/ Pěkný den, VŠ
Reakce od tazatele
MOCKRÁT DĚKUJI ZA VAŠE RADY A MĚLA BYCH POSLEDNÍ OTÁZKU . OD KDY MŮŽE ŠTĚNĚ CHODIT ZE SCHODŮ NEBO SKAKAT Z POSTELE. DĚKUJI
Reakce od veterináře
Zdravé štěně pohyb potřebuje a není důvod ho omezovat. Není ale dobré nechat štěně běhat ze schodů bez dozoru, spíš pod kontrolou, případně na vodítku. Skoky z postele také primárně nevadí, jen je potřeba zohlednit výšku postele a kluzkost podlahy - jinak se štěněti bude doskakovat na koberec a jinak na plovoucí podlahu, kde se snadno smekne. Pěkný den, VŠ
Vědci z čínského Hongkongu sledovali psa nakaženého novým koronavirem a snaží se objasnit, jestli se domácí mazlíček může nakazit od člověka a naopak.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKEpilepsie u psů i koček mívá různé podoby. Je to chronický stav, který způsobuje opakované záchvaty a téměř ve 100 % případů je kompenzována léky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPrvní věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKStačí chvíle nepozornosti, pohled jinam nebo prostě jen nestihnete včas zareagovat a máte pod koly psa, kočku nebo jiné zvíře. Když už se nehoda stane, je dobré mít v autě vybavení, které vám pomůže situaci lépe zvládnout.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKV živočišné říši žije 4–5 % parazitů a to ze 1,7 milionů dosud popsaných druhů živočichů. Přesný počet cizopasníků nebudeme vědět, dokud nebudou popsáni všichni hostitelé. Počet ovšem není podstatný. Mnohem důležitější je informace, že množství parazitů převyšuje počet volně žijících druhů zvířat. Většina hostitelů má více cizopasníků, u člověka je jich popisováno nejméně 149 druhů. Dokonce i někteří parazité jsou současně hostiteli dalších parazitů.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKoupání je pro psa všechno, jenom ne relax a zábava. Možná se najdou výjimky, ale asi jich nebude mnoho. Proud vody, voda samotná, zvuky, drbání a pěna – to všechno většinou vede k útěku z koupelny. Jak tedy udělat koupání pejska snesitelnějším?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!