Proč psi olizují lidi? Mají to v genech a chutnáte jim
Zajímalo vás někdy, proč vás pes tak často olizuje a proč někteří psi olizují častěji než jiní? Co to znamená? A proč to vlastně psi dělají?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 27.8.2022 Pes
Dobrý deň,mám 2,5 ročnú fenku čivavu a po oboch stranach jej ostal jeden taký maličký zub akokeby mliečny, no jeden z nich sa začal kývať tak by som sa Vás chcela spýtať či to je normálne a počkať nech jej obe vypadnú, momentálne má veterinár dovolenku...Viem že mliečne zuby sa vymieňajú v 6m a zdá sa mi to čudné ... ďakujem pekne za radu
Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den. Běžte k jinému veterináři ať je vytrhne.S pozdravem MVDr Jančík.
Zajímalo vás někdy, proč vás pes tak často olizuje a proč někteří psi olizují častěji než jiní? Co to znamená? A proč to vlastně psi dělají?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKRozdíl mezi řeznou ránou a odřeninou je, že řezné rány jsou delší, jejich okraje jsou hladké a úhly ostré. Nejhlubší bývají uprostřed. Odřenina je méně hluboká než řezná rána a krvácení, pokud k němu vůbec dojde, je jen minimální. Mírné odřeniny mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Traumatičtější odření, které naruší nebo odstraní všechny vrstvy kůže, se nazývá avulze.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKStudie v posledních letech prokázaly, že mazlíčci, a zejména pak psi, mají pozitivní vliv na naše zdraví a náladu. Někdy jen eliminují stres, jindy dokáží vycítit rakovinu nebo cukrovku.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPravidelná klinická vyšetření vašeho čtyřnohého kamaráda mají svůj důvod, vhodná doba je například při pravidelném každoročním očkování. Takto jsme zjistili, že má Sheldon problémy se srdcem.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPsi nám dělají radost, společnost a poskytují nám spoustu lásky. Věděli jste ale, že nám lidem mohou svým tradičním olíznutím tváře zlepšovat zdraví? Vědci zjišťují, že mixování psích a lidských mikrobů může být do určité míry zdraví prospěšné.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKoupání je pro psa všechno, jenom ne relax a zábava. Možná se najdou výjimky, ale asi jich nebude mnoho. Proud vody, voda samotná, zvuky, drbání a pěna – to všechno většinou vede k útěku z koupelny. Jak tedy udělat koupání pejska snesitelnějším?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2024 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!