Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Osleplá seniorka začala trhat papírové krabice

Otázka 14.12.2018     Pes

Dobrý den, mám 10,5 roční fenku Shiby inu. Vždy byla naprosto bezproblémový pes. Nikdy nezničila jedinou věc, nikdy nekálela v bytě, byla naprosto samostatná a můj odchod do práce nebyl až takový problém. Sice házela smutná očka, ale v bytě byla vždy poslušná, tichá a při příchodu mě vítala. Před cca 2 měsíci přišla o zrak (zelený zákal), nicméně to zvládla velice dobře, krásně se s mojí navigací orientuje, dokonce je i hravá. Ovšem v poslední době když cítí, že budu z bytu odcházet, je velice nervózní až úzkostlivá. Při příchodu domů mě v posledních dnech čekalo nemilé překvapení v podobě vytažených papírových krabic z botníku (botník se nachází v rohu chodby), které byly rozcupované na malinké kousíčky, boty byly všechny netknuté. V bytě nacházím posunuté věci v rozích jako kdyby se snažila schovat na bezpečné místo, přitom pelech má v rohu pod stolem právě proto, aby se cítila bezpečně (od štěněte jí to vyhovuje). Byla jsem naprosto v šoku, protože tohle nikdy nedělala. Extrémně se vždy bála rachejtlí a petard, tak mě napadlo jestli to není tímto předvánočním obdobím, lidé už s tím začínají blbnout. Budu ráda za každou radu či poznatek. Čert vem krabice a nepořádek, já jen chci aby byla v klidu a nestresovala se. Děkuji předem za jakoukoliv radu.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Možností je několik od stařeckých změn na mozku (lze řešit léky), po strach když je sama a navíc slepá. Doporučili bychom zkusit pořídit feromonový obojek - přírodní preparát pro uszkostne a stresované psy a po měsíci uvidíte (funguje jen měsíc) zda nastala změna, nebo ne. Určitě by stalo za zvážení pořízení nějakého parťáka (ne úplně stěně) který by s ní byl a tím ji dělal “oči” i společnost. Hezky den

Reakce od tazatele

Dekuji moc za odpoved. Uz mame koupeny feromonovy obojek, tak uvidime jestli ji to pomuze. Psího partaka zvážim. Jiné psy ve svém teritoriu spatne snáší.

Další zajímavý obsah

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?