VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

očkování štěněte

Otázka 1.11.2020     Pes

Dobrý den, mám štěně Labradora narodil se 3.7.2020 - 1 očkování 13.8.-Biocan Puppy-art D + Biocan Puppy-art P 2 očkování 3.9. - Biocan DHPP+L part DHPPI + Biocan DHPP+L part L 3 očkování 2.10. - Biocan DHPP+L part DHPPI + Biocan DHPP+L part L Jak mám dále postupovat . Předem děkuji za informaci. S pozdravem Horčička Z.

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, očkovací schéma je v pořádku, jediné co Vám chybí je očkování proti vzteklině. Buď je to samotná vakcína part R, která je dle výrobce na 2-3 roky a nebo je v kombinaci s Biocanem s názvem DHPPi + LR, která je na 1 rok. Vy od Biocanu máte přeočkováno na psí nemoci jako je psinka, infekční hepatitida, infekční laryngotracheitida, parvoviróza, parainfluenza a leptospiróza. Takže bych vzteklinu nedávala v kombinaci s těmito nemocemi, na které již pejsek očkován je, ale dala ji samotnou. Vakcína proti vzteklině se očkuje mezi 3-6 měsícem věku štěněte, takže máte do ledna 2021 čas naočkovat pejska vakcínou proti vzteklině. S pozdravem MVDr. Orlovská

Reakce od tazatele

Děkuji za informaci . Tam kam chodím na veterinu mi chtěla ještě provést očkování Biocan DHPP+L part DHPPI + Biocan DHPP+L + proti vzteklině což se mi zdálo už hodně .

Další zajímavý obsah

Hobby

Přinesli jsme si domů pejska. Proč mu máme co nejdřív najít veterináře?

Nový chundelatý člen domácnosti je radost sama o sobě. Zároveň je péče o něj ale spojena s velkou zodpovědností. Jistě jste se důkladně připravili, nakoupili jste základní věci, tedy misku, jídlo, obojek, pelíšek a hračky. Přihlásili jste ho ale už k veterináři? Vašeho mazlíka byste rozhodně měli nechat vyšetřit co nejdříve, možné zdravotní problémy totiž mohou ovlivnit celou domácnost.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak probíhá léčba rakoviny u zvířete?

Stejně jako lidská medicína, i ta veterinární se vyvíjí neuvěřitelným tempem – takovým, že veterinář, který chce držet krok se všemi novými možnostmi diagnostiky a léčby, se musí neustále vzdělávat. Specializace veterinářů na jeden konkrétní obor jsou stále častější. Nepřekvapí tedy, že kromě chirurgů a ortopedů existují také veterináři internisté nebo rovnou onkologové.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?