VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

očkování

Otázka 29.5.2020     Pes

Dobrý den, mohl by jste mi prosím někdo vysvětlil, proč máme jít ještě jednou na očkování, na kterém jsme byli 11.5 a znovu máme jít do 8.6.2020 (viz foto) ? Pejsek bude mít v říjnu 2 roky a když jsme si jí vzali, tak jsme všechny první očkování dodrželi. Akorát na druhé očkování proti vzteklině jsem si myslela, že se chodí po 2 letech, tak jsme byli bohužel až toho 11.5. Jak jsem přišla domů, tak jsme měli na očkovacím průkazu lístek na další očkování do 8.6, ale nechodí se vždy pouze jednou? Předem děkuji.

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, na očkování musíte znovu z důvodu nepřeočkování po 12ti měsících, tudíž je očkování propadlé a pejsek nemá vytvořený dostatek protilátek, které se v potřebné hladině udrží rok, ale jelikož jste nešli s pejskem na přeočkování v lednu (v očkovacím průkazu máte 17.10. ale myslím že je to jen upsání veterináře - mělo být napsáno 17.01. ) jak vám ukazuje kolonka "platnost očkování do" tak protilátky klesly a musí se pejsek naočkovat znovu s následnou revakcinací za 3 týdny, aby se zase vytvořila dostatečná hladina protilátek. Protilátky proti vzteklině se chovají jinak, u nich stačí jedno naočkování a pejsek si už po něm udělá dostatek protilátek, které drží dle výrobce vakcíny 1-3 roky. Ale kombinovaná vakcína se naočkuje jednou, kdy se nastartuje imunita, poté se přeočkuje po 14-21 dnech, kdy dojde k navýšení hladiny protilátek, které drží 12-14 měsíců, proto se přeočkovává za rok +-2 měsíce, ale u vás už to bylo měsíců 5, tudíž musel veterinář začít očkování tzv. od začátku. S pozdravem MVDr. Vaisová Petra

Reakce od tazatele

Moc děkuji za hezké vysvětlení, pěknou neděli.

Další zajímavý obsah

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?