VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Německý ovčák si kouše ocas

Otázka 13.1.2019     Pes

Dobrý den. Chtěl bych se zeptat náš německý ovčák tříletý si neustále kouše ocas. Mysleli jsme si, že tam třeba něco má, tak jsme zašli ke zvěrolékaři a ten po prohlídce zjistil, že tam vubec nic nemá, a že se jedná spíš o psychický problém. Příjde nám, že si ocas kouše spíš když se mu nikdo nevěnuje. Pokud jsme venku tak si na něho ani nevzpomene. Jinak celý den je puštěný na zahradě. Myslel jsme si, že ho to časem třeba přejde, jenže si ho kouše už asi pul roku. Zkoušeli jsme mu nechat pořád i koš jenže se ocas naučil ,,cucat" i přes dirky v koši. A někdy si ho vážně kousal i do krve trošku. Našel jsem nějaký límec i na internetu viz zaslané foto. Jen nevím jestli nedáme za límec 1700Kč a nebude třeba k ničemu, ale když by mu nedovolil otočit hlavu až do strany na nějaký čas třeba by na ten ocas zapomněl. A tento se zdá i hezčí než ty talíře a nepřekážel by tolik. Co myslíte nebo nesetkali jste se s něčím podobným někdy? Děkuji za radu a odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, toto je psychický problém a celkem závažný. Může to končit i amputací ocasu a v nejhorším případě i fatálně, kdy pes kouše i zbylý pahýl. Něměcký ovčák je plemeno určené k plnému pracovnímu vytížení a Váš pes je zřejmě temperamentní a chtivý jakékoli činnosti a jelikož toto není naplněno, tak se věnuje ocasu. Ten límec je do určité míry řešení, pouze fyzické, to že si nedosahne na ocas. jen mám obavy, že když se nezmění životní styl, začne si okusovat třeba tlapky. Potřeboval by zcela změnit život, plně zaměstnat, unavit. Nepíšete, zda je v kotci či doma. Ještě napíšu opatrně ( neberte to za bernou minci, je to jen názor) - třeba zkusit ještě jednoho psa-pokud by nic nepomáhalo. Znovu podotýkám, že je to velmi těžko řešitelný problém, protože vznikal delší dobu působením určitého stereotypu, takže výrazný vliv by měla radikální změna života a vím, že se to dobře radí a těžko uskutečňuje. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?