VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Naříkání psa venku na projíždějící auta

Otázka 26.4.2017     Pes

Štěně japanchin od mala při venčení zuřivě štěká, až kňučí na projíždějící auta. Řidič zastaví v domnění, že psa přejel, že tak naříká. Trvá to už přes půl roku. Jak jemu i nám pomoci?

Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE

dobrý den, neuvádíte kolik je mu měsíců, oddky jej máte a odkdy problém (od jakého bvěku ) jsou. Nedovedu přesně určit z jakého důvodu štěká, mlže jít o strach, o dominanci, ale sázela bych na strach. pokud štěká na projíždějící auta, v první řadě bych vždy jeho konání přerušila. Tedy vzala do náruče, a začla na něj mluvit. Aby v nežádoucím konání nepokračoval. Rozhodně byhc jej nenehávala venku samotného, aby nedošlo k nehodě, to znamená, nebudete li moct jeho konání zastavit, nebudete tam, tak by měl být doma, kde se pravděpodobněji cítí v bezpečí. U štěňat někdy toto chování bývá přechodné a dá se odnaučit důsledností. Tedy pokaždé když to udělá přerušit a zaujmout jej jinou činností. Může to ale dělat i kvůli snaze získat pozornost, dbejte tedy na to aby měl dost hraček a abyste se mu věnovali, aby měl co kousat. Potom by samozřejmě toto chování bylo nžádoucí, protože byste mu vlastně vyhověli pozorností a on by se ji takto naučil vynucovat. V takovém případě je njelepší přerušit jeho chování tím, že jej dát dovnitř a nebudete si jej všímat. trestání většinou nikam nevede, nejepší je jej na chvíli ignorovat. Tak to dělají vlci ve smečce, udělá li jeden chybu nebo je neposlušný. Ale jak říkám, takto přes internet těžce zhodnotím, io kterou situaci se jedná. V každém případě byhc zašla k veterináři, který má zkušenost s poruchami chování a probrala to s ním. Já osobně na toto dělám sezení, kde s nežádoucí chování probere, popřípadě se udělají bachovy esence na míru, a výsledky bývají skvělé. Doufám, že jsem odpověděla srozumitelně. S pozdravem MVDr. Lenka Čepková

Další zajímavý obsah

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?