Štěně japanchin od mala při venčení zuřivě štěká, až kňučí na projíždějící auta. Řidič zastaví v domnění, že psa přejel, že tak naříká. Trvá to už přes půl roku. Jak jemu i nám pomoci?
dobrý den, neuvádíte kolik je mu měsíců, oddky jej máte a odkdy problém (od jakého bvěku ) jsou.
Nedovedu přesně určit z jakého důvodu štěká, mlže jít o strach, o dominanci, ale sázela bych na strach. pokud štěká na projíždějící auta, v první řadě bych vždy jeho konání přerušila. Tedy vzala do náruče, a začla na něj mluvit. Aby v nežádoucím konání nepokračoval. Rozhodně byhc jej nenehávala venku samotného, aby nedošlo k nehodě, to znamená, nebudete li moct jeho konání zastavit, nebudete tam, tak by měl být doma, kde se pravděpodobněji cítí v bezpečí. U štěňat někdy toto chování bývá přechodné a dá se odnaučit důsledností. Tedy pokaždé když to udělá přerušit a zaujmout jej jinou činností. Může to ale dělat i kvůli snaze získat pozornost, dbejte tedy na to aby měl dost hraček a abyste se mu věnovali, aby měl co kousat. Potom by samozřejmě toto chování bylo nžádoucí, protože byste mu vlastně vyhověli pozorností a on by se ji takto naučil vynucovat. V takovém případě je njelepší přerušit jeho chování tím, že jej dát dovnitř a nebudete si jej všímat. trestání většinou nikam nevede, nejepší je jej na chvíli ignorovat. Tak to dělají vlci ve smečce, udělá li jeden chybu nebo je neposlušný. Ale jak říkám, takto přes internet těžce zhodnotím, io kterou situaci se jedná. V každém případě byhc zašla k veterináři, který má zkušenost s poruchami chování a probrala to s ním. Já osobně na toto dělám sezení, kde s nežádoucí chování probere, popřípadě se udělají bachovy esence na míru, a výsledky bývají skvělé.
Doufám, že jsem odpověděla srozumitelně.
S pozdravem
MVDr. Lenka Čepková
Do určitého věku je u štěněte pojídání výkalů tak nějak normální, většinou to má odkoukané od mámy z pelíšku. Toto však nemusí být jediný důvod. Štěně se může nudit, může mít nedostatečnou výživu nebo třeba hlad. Pokud potíže přetrvávají, je potřeba je řešit, jinak se může pojídání výkalů stát celoživotním zvykem.
Štěňátka jsou maličká, roztomilá, a naprosto fascinující! První dny štěněčího života nepatří mezi ty nejakčnější. Vlastně jde jen o hodně spánku, jezení a vyměšování, asi tak jako v životě většiny novorozenců. Je ale několik věcí, které by novopečení štěněčí rodiče měli vědět, aby jejich kulička vyrostla ve zdravého a spokojeného psa.
Popáleniny hrozí nejen nám lidem, ale také zvířatům a domácím mazlíčkům především. Stačí chvilka nepozornosti, neopatrné zacházení s horkými předměty nebo delší pobyt na slunci a problém je na světě. Naštěstí existuje i pro naše chlupáče první pomoc.
Alergie jsou ve veterinární medicíně velkým problémem. Projevy může vyvolat velká řada alergenů. Mezi ty nejčastější patří stromy, trávy a pyly a dále znečištěné životní prostředí, roztoči nebo jídlo. Psi a kočky podléhají alergiím stejně jako my, jen nám nedokáží říct, jak se cítí.