VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

kastrace fenky

Otázka 29.3.2020     Pes

Dobrý den paní /pane doktore, mám 1.roční fenku křížence ma 7kg. Neplánujeme štěňátka. Chtěla bych jí nechat vykastrovat znám argumenty proč jo. Bohužel na netu jsem objevila názory .Např: p. Desenský tvrdí ,že kastrací se pejsek pro jiné pejsky stává ,,bezpohlavní,, a může to vyvolávat konflikty. Potom je-li pejsek bazlivější může po kastaci nedostatkem hormonu estrogen propadnout větší úzkosti. A na youtube cvičitel tvrdí, že pejsek ztratí jiskru v ,,oku,, . Zní to jako nedůležité věci. Nicméně pořád mi to vrtá hlavou co se vše kastrací ovlivní? Můžete mi prosím v tomto poradit. Pravděpodobně fenku nechám vykastrovat. Protože si myslím ,že pro její život to bude lepší. Bude klidnější a ve stáří eliminuji nádorové popř.zánětlivé problémy. Děkuji předem za Vaší zkušenost z praxe a odpověď. S pozdravem Jana

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Argumenty pro kastraci :1. pokud se provede před 1.říji / okolo 1 roku /, může se zabránit rakovině mléčné žlázy v pozdním věku, která je neléčitelná.,2.prevence proti hnisavému zánětu dělohy/ pyometra/. Argumenty proti : obezita / dá se zabránit vhodnou dietou pro kastrované jedince+ praviselný pohyb.., pomočování / pokud se provede správně kastrace je výskyt minimální.,nedostatek hormonů / estrogenů-dají se doplnit /. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Děkuji za odpověď. Přeji hezký den Jana

Další zajímavý obsah

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?