VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Jak rozjíst štěně

Otázka 2.9.2020     Pes

Dobrý den, máme dvouměsíční štěňátko zlat. retrívra, od čtvrtka je léčená pro silný zánět žaludku a střeva. Byla dva dny na kapačkách a atb u p. veterináře, v pondělí jsme mysleli, že už umře, ale pan doktor nám ji naštěstí zachránil, včera jsme si ji přivezli domů s tím, že se jezdí každý den na injekce dokud nebude fenka čilejší. Problém je, že je velmi slabá furt a nechce nám vůbec nic žrát. Takže ji to musíme strkat až do puseny a chvíli držet než to spolkne. Máme strach, aby se vůbec rozjedla, je strašně vyhublá. Nemáte nějakou radu jak ji znovu naučit jíst?

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, v první řadě se musí vyřešit příčina, proč to zvíře přestalo přijímat potravu (to už řešíte). Je to stejné jako u lidí, kteří mají silný zánět zažívacího traktu. Chce to čas, asistované, přihřívané krmení, v menších porcích a často. Volit určitě stravu měkkou, která je určena zvířatům právě s těmito problémy. Na podporu chuti ráda dávám Purinu Fortifloru, což je probiotikum, které se nasype na porci krmení a funguje zároveň i jako "zchutňovadlo". Hezký den.

Další zajímavý obsah

10 nejzlatějších psích plemen, která si zamilujete

Že jsme objevili žebříček zlatosti pejsků? No, ne tak docela. Na fundovaný výzkum v tomto ohledu stále ještě čekáme, a tak jsme zatím žebříček sestavili sami. Tím samozřejmě netvrdíme, že váš chlupáč není ten nejkrásnější na světě a budeme velmi rádi, když nám do komentářů sdělíte své vlastní žebříčky! Pro inspiraci, tady je ten náš.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes nenasyta: 6 tipů, jak zvládnout psího Otesánka

Ačkoli dostávají pravidelně najíst, někteří psi jsou zkrátka neustále hladoví. Během dne vás pronásledují roztouženým pohledem a i když jste v kuchyni opravdu nešikovní, zdá se, že odpadlíků z linky není nikdy dost. Netvrdíme, že byste měli svého miláčka nechat hladovět, ale vyvážená a pravidelná strava v odpovídajícím množství je základem psího zdraví.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?