Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Jak rozjíst štěně

Otázka 2.9.2020     Pes

Dobrý den, máme dvouměsíční štěňátko zlat. retrívra, od čtvrtka je léčená pro silný zánět žaludku a střeva. Byla dva dny na kapačkách a atb u p. veterináře, v pondělí jsme mysleli, že už umře, ale pan doktor nám ji naštěstí zachránil, včera jsme si ji přivezli domů s tím, že se jezdí každý den na injekce dokud nebude fenka čilejší. Problém je, že je velmi slabá furt a nechce nám vůbec nic žrát. Takže ji to musíme strkat až do puseny a chvíli držet než to spolkne. Máme strach, aby se vůbec rozjedla, je strašně vyhublá. Nemáte nějakou radu jak ji znovu naučit jíst?

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, v první řadě se musí vyřešit příčina, proč to zvíře přestalo přijímat potravu (to už řešíte). Je to stejné jako u lidí, kteří mají silný zánět zažívacího traktu. Chce to čas, asistované, přihřívané krmení, v menších porcích a často. Volit určitě stravu měkkou, která je určena zvířatům právě s těmito problémy. Na podporu chuti ráda dávám Purinu Fortifloru, což je probiotikum, které se nasype na porci krmení a funguje zároveň i jako "zchutňovadlo". Hezký den.

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?