VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Jak na pejska?

Otázka 27.1.2017     Pes

Dobrý den. Pejska jsem si pořídil před 4 roky jako 3 měs. štěňátko, které vyrůstalo mezi cca 15 jinými pejsky. Je křížený jezevčík zřejmě s foxteriérem, ale je více jezevčík. Problém spočívá v tom, že je odmala agresivní na jiné pejsky, což je problém jak s venčením tak i procházkami a nedá se s ním tudiž chodit bez vodítka, když jej ráno vyvenčím a pak nejsem doma třeba 1 hod., je pak vždy v kuchyni nejen všude pomočeno, ale i lejna. Domluva s ním není možná ani po dobrém ani po zlém (řešil jsem to naplácáním papírem) a trvá to od malička. Když odcházím, tak jej zavírám v kuchyni, protože by to jinak bylo všude v bytě, stejně jako když zapomenu sundat utěrky nebo dát koš na chodbu, tak je vše rozkousané. Stejně tak neposlouchá a stále poštěkává nebo vrčí když mám návštěvu nebo někdo zašramotí na chodbě za dveřmi bytu a není k utišení a vydrží poštěkávat nebo vrčet i hodinu, což mne dost "vytáčí". Co se s ním dá udělat a jak ho to odnaučit, pokud to ovšem ještě jde? Děkuji za radu. St. Novák

Veterinář odpovídá Veterinární ordinace ROCOVET PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den pane Nováku, jestli tento problém trvá tak dlouho, je nezbytně nutné kontaktovat odborného cvičitele popřípadě veterináře a individuálně pracovat s Vámi a Vašim pejskem. Je potřeba celková převýchova pejska a změna Vašeho přístupu k němu. Pěkný den MVDr. Sandra Coufalová DoTh.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?