VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Intoxikace vodou, polydipsie ?

Otázka 29.8.2023     Pes

Dobrý den. Pejsek 4 kg po nasazení Enapu začal pít více než litr vody denně a stále hodně čůral. Měl 2,5 mg 1x za den, jeden den ale vynechal (vyplivl ho u pelíšku), a zjistila jsem to až druhý den odpoledne. Takže jsem mu ho dala a večer pak zase 2,5 mg. Byl edem na plicích špatně dýchal, chrchlal a poslední den mu tělíčko vyslověně bublalo a podlamovaly se mu nožičky - to už nepil. Dostal Furon do žíly, měl modrý jazyk a rozšířené zornice, ale za půl hodiny začal běhat. Pak vypil asi 70 ml vody a začal opět tuhnout. Na to zemřel. Taky moč měl buď bez vůně, nebo zvlášť žluté a kolem vodu. Na začatku měl i bílou, mastnou moč. Jednalo se o intoxikaci vodou nebo byl na Enap nějak kontraindikován? Měl nemocnou chlopeň, hodně zvětšené srdce, kašel na zač. léčby byl ale mnohem menší a vody jen trochu. Po Furonu na začátku byl úplně bez edému plic, po vysazení Furonu a ponechání Enapu se strašně plnil vodou. 10 x denně hrozně moc čůral a také byly průjmy. Děkuji moc za názor. Jsem z toho stále špatná.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. U vašeho pejska mohlo dojít k srdecnimu selhání v termálním stádiu, kde už se mu nemohlo pomoci. Musíte se s tím smířit. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Pes versus klíšťata a blechy: 10 nej přípravků a způsobů, které jdou do protiútoku

Odstraňování klíšťata není žádná legrace. Nejen že jsou to odpudivé potvory, které trápí vašeho psího miláčka, navíc přenáší nebezpečné choroby a jejich vytahování je pořádný očistec. Útočí převážně během jarních a letních měsíců. Takže jak se jich pokud možno nadobro zbavit? Tady je deset způsobů jak předcházet jejich chycení, nebo se jich následně zbavit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?