Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Hnisavy šourek po kastraci

Otázka 23.3.2020     Pes

Dobrý den, Chtěla bych poradit s naší situací. Mame 7leteho psa, kterého jsme pred 10dny nechali vykastrovat (bylo nam doporuceno vet z důvodů zvětšené prostaty a úniku krve z penisu). Pes byl z narkozy brobuzen a dlouho nez mu začali fungovat končetiny, pry u většího plemene normální. Nicmene do 2 dnů mu hodne otekl šourek a začal mu mokvat zvenku u trisla a postupne mu zacala tim mokvanim slézat kůže, pod kterou to je velmi zarudle az krvave. Podotýkám, ze celou dobu ma na sobe ochranny límec, proti lizani/kousání. Vet nam řekl, ze se to muze stat a ze mu sourek mame omyvat řepíkem a heřmánkem a k tomu 1x denne samponovat speciálním samponem a melo by to ustoupit. Jedine co se zmenilo, ze se sourek zmenšil cca o 1/3. Ale pes je smutny bez života, hodne dlouho popochází nez si lehne a poté každých 10minut vstává a hleda si zase jine místo. Je nevyspaly, unaveny. Prijde mi, ze se trápí a nevíme, jak mu pomoct, muzete prosim pomoci, jak mu ulevit nebo kdy to přejde? Moc děkuji!

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, v tomto případě budou nutná celkově podávaná nesteroidní antiflogistika - látky proti zánětu (otoku, bolesti) a zřejmě i antibiotika. Pokud obojí neberete, navštivte se psem jiného veterináře, předepíše vám je.

Další zajímavý obsah

Obezita u psů a koček: proč je nebezpečná?

Obezita patří mezi celosvětově velmi rozšířená civilizační onemocnění současné doby a jinak tomu není ani u našich domácích mazlíčků. Zatím co člověk své stravovací návyky může vůlí ovlivnit a změnit, zvíře je plně závislé na péči svého majitele. Obecně platí, že majitelé psů a koček milují své svěřence natolik, že jim vždy rádi dopřejí více než je potřeba a pak vznikají problémy s váhou. Proč je obezita nebezpečná a jak s ní lze bojovat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?