VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Francouzský buldoček

Otázka 22.11.2018     Pes

Dobrý den, prosím o radu. Máme francouzského buldočka, je mu 6 měsíců. Krmíme granulemi Brit care losos a brambory. Granule mu namáčíme, protože hrozně hltá a nekouše je a když je zhltal suché, tak potom zvracel. Má neustálý přístup k vodě, když jsme v práci, tak skoro vůbec nepije a vydrží i 8 hodin bez loužiček a bobků. Krmíme 3 x denně, naposledy v 18 h. Chodíme na vycházku ráno před jídlem i odpoledne. Když odpoledne přijdeme z vycházky, tak pak až do večera pije docela dost a pak mezi 18-21:30 h s ním jdeme ještě klidně i 3 x čůrat na zahradu (řekne si). I přesto se ale pravidelně budí na čůrání i v noci (pokaždé v jinou hodinu) a dcera (15) s ním každou noc běhá na zahradu (spí s ní v posteli). Lze nějak toto noční čůrání odbourat nebo je ještě malý? Jak ho naučit kousat granule, abychom mu je nemuseli namáčet? Na jídlo má klid, zkoušeli jsme i protihltací misku, ale za 3 dny hltal i z ní... Děkuji. Sovová

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, já vůbec nevím, jak Vám šikovně odpovědět, aby mě přepečliví pejskaři (a Vy mezi ně patříte) hned neukamenovali. No zkusíme... Především má Váš jak říkám- placatej čumáček- perfektně nastavený režim, je vidět, že jste 100% důslední. A je výborně vychovaný jako půlroční. Jediný problém je, že je posunutý o 12 hodin. V době, kdy jste v práci má on a tím i jeho metabolismus klidový režim ( šelma ulovila kořist, tráví, odpočíva, spí). Jakmile přijdete domů, začíná aktivita- znovu přijem potravy, ale při pohybu se také tělo začíná zbavovat odpadních látek a to trvá až do doby, než začne zas odpočinek. To je první problém.Ideální by bylo krmit pouze ráno, to však nejde. Takže bych volila kompromis- Ráno krmit jak jste zvyklí, když přijdete, tak rychle vyvenčit a pak nakrmit úplně do sytosti. Úplně. Sice to v dotazu neuvádíte, ale myslím, že krmíte podle tabulek. Tím se dostaneme k druhému ( podle Vás ) problému - hltání. Pejsek má hlad a má strach, že mu krmení zmizí - tak co nejrychleji . A to zvracení - suché granule nejsou přirozená strava pro psa a buldočci mají velice citlivé trávení. Tím, že mu je zvlhčíte, trochu mu je připravíte. Pokud sežere vyzvrácené, je to to samé. Toho, aby je kousal docílíte tím, že mu dáte velké. Kusy masa by kousal, ale to slyšet nechcete, protože krmíte granulemi. A pokud by měl přirozenou stravu tak by nezvracel. Ale krmíte granulemi- neuvádíte zda z důvodu časových,či pocitu že je to nejlepší, možná mylně se domnívám, že asi tak trochu obojí jako většina lidí. Zatím spíš jen polemizuji. Takže - tím, že krmíte granulemi, tak šetříte čas a ten investujte do namáčení. Krmte 2x denně, on si postupně srovná dávku, ráno mu přidejte, ale zas tak aby to vydržel. Snažte se aby jedl co nejdříve odpoledne a co nejpozději večer ještě ven. Dospíváním se to srovná a dávku regulujte pohledem na jeho tělo - až dospěje aby netloustl, někteří psi jsou bezední. Asi to není zcela uspokojivé, jednejte i podle svého citu, popř. zatelefonujte. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak správně vybrat granule pro kočku i pro psa? Čťete složení, nenechte se strhnout reklamou

Suchá krmiva (granule) představují v dnešní době nejčastěji používaný způsob krmení. Jejich nespornou výhodou je dobrá skladovatelnost, jednoduchá manipulace a dávkování. Suchá krmiva mají ale i řadu nevýhod, jako je neznámé přesné surovinové složení, často sporná kvalita surovin či použití chemických látek, pro zvíře pak znamenají také nižší chutnost a menší stimulaci činnosti trávicího traktu. Na co se tedy při výběru granulí zaměřit?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Pes, strach, silvestr: řešení na poslední chvíli, veterináři radí

Máte doma malého anebo velkého strašpytlíka? Konec roku se vždy nese ve znamení oslav, už přes den se ozývají petardy a večer přicházejí na řadu ohňostroje. I přes to, že čím dál více měst ustupuje od odpalování ohňostrojů, stále je to aktuální téma pro naše kamarády. Pokud máte doma strašpytlíka a kvůli vánočnímu shonu jste se nestihli poradit se svým veterinárním lékařem, nemusí to hned znamenat, že si oslavu společně neužijete.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?