VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Chronický průjem u psa

Otázka 20.11.2021     Pes

Dobrý den, naše 7 měsíční fenka trpí neustále průjmy. Už od 4 měsíců měla tyto problémy, prošla odčervením, léčbou antibiotiky, dietou. Průjem zmizel max. na 2 měsíce a nyní už přes měsíc, má stále průjem. Je po dvou kůrách antibiotik, je na granulích Veterinary diets Calibra. Ale stále chodí často na velkou, a stolici má řídkou a zapáchající. Od mala jedla pouze hypoalergení granule s jehněčím masem. Máme pejsků více a podobný problém nemá nikdo. Nevím už jak dále postupovat. Vyšetření krve je v pořádku, fenka přibývá na váze a je vitální. Prosím o radu, co by mohlo být za příčina neustálého průjmu a jak postupovat s léčbou. Děkuji Jakubcová

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, určitě nechte v první řadě vyšetřit trus, ať víte s čím se potýkáte. Pokud k tomu nemá jiné klinické potíže a koprologie vyjde negativní, zkusila bych změnu krmení a to na řadu senzitive pro problémové zažívaní. Je možné, že po takovéto éře průjmů a antibiotik je střevo velmi náchylné. Dále do jídelníčku pejska přidejte probiotika, která napomůžou s trávením. Pokud ji nebudou ani jiné granule sedět, přemýšlela bych nad BARFem - krmení masem a zeleninou. Při změně krmení nečekejte výsledky hned, střevu chvíli potrvá než se dá zase do pořádku, dejte tomu 1-2 týdny čas. S pozdravem MVDr. Orlovská

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?