VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Chování feny po kastraci

Otázka 29.3.2019     Pes

Dobrý den, před 4 dny jsme nechali vykastrovat naší fenku.Fena je po kastraci stále apatická, nevnímá, nevidí, neslyší, nereaguje na povely.Pred kastraci byla hodná bezproblémová a poslouchala.je to kříženec labradora. kastrace proběhla bez problémů.kastrovana po prvním hárání.stari 1rok 2 měsíce, váha 35kg.dekuji za Vaši odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Obvykle první 2 dny po kastraci jsou feny mírně apatické / poléhávání.,mírné nechutenství.,/.Je to do určité míry vlivem narkotik během anestézie., bolestivosti.../.Ale měla by se sama po zákroku do 24 hod.vyčurat a přijímat vodu a začít trochu přijímat potravu, musí přijmout ATB, příp.analgetika. V každém případě, pokud jsou to čtyři dny po zákroku a je v takovém stavu jak popisujete, tak s ní zajděte na kontrolu k veterináři. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, pane doktore.vodu přijímá bez problémů.Akorát pozorujeme změnu v chování.Kolem rány si to líže a škrábe se,kde dosáhne. Límec už zlikvidovala.ranu jsem opět přelepila. I nadále ale poléhavá a dělá nám starosti,že vůbec nereaguje na zavolání a povely. Jakoby nevnímala a byla mimo.na kontrole jsme byli a řekli nám, že je vše v pořádku a že je to způsobeno stresem z toho,že neví, co se s ní děje a že se to stabilizuje. Myslíte si,že by to mohlo být opravdu psychického původu? Kastrovaná byla v úterý ráno 26.3. děkuji za odpověď.

Reakce od tazatele

Ještě jsem chtěla doplnit,že čůrat byla, i když méně než obvykle.stolici ještě neměla.zřejme ji to bolí při tlačení.antibiotika má nasazené na 6 dní co 12h-Amoksiklav 625mg.děkuji.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Předpokládám, že přijímá potravu.Existuje obleček,který bych ji nasadil proti vylízování rány a ránu bych vyplachoval každý den naředěnou Betadine s vodou 1:10 /1 díl betadine a 10 dílů vody. Co se týče chování,může to být z její strany odpověď na kastraci a je prostě na vás naštvaná co jste ji způsobili.Časem se to zlepší, když nebudou komplikace.Musíte s ní komunikovat a vysvětlit ji, že to bylo uděláno pro její dobro. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?