VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Chování feny po kastraci

Otázka 29.3.2019     Pes

Dobrý den, před 4 dny jsme nechali vykastrovat naší fenku.Fena je po kastraci stále apatická, nevnímá, nevidí, neslyší, nereaguje na povely.Pred kastraci byla hodná bezproblémová a poslouchala.je to kříženec labradora. kastrace proběhla bez problémů.kastrovana po prvním hárání.stari 1rok 2 měsíce, váha 35kg.dekuji za Vaši odpověď.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Obvykle první 2 dny po kastraci jsou feny mírně apatické / poléhávání.,mírné nechutenství.,/.Je to do určité míry vlivem narkotik během anestézie., bolestivosti.../.Ale měla by se sama po zákroku do 24 hod.vyčurat a přijímat vodu a začít trochu přijímat potravu, musí přijmout ATB, příp.analgetika. V každém případě, pokud jsou to čtyři dny po zákroku a je v takovém stavu jak popisujete, tak s ní zajděte na kontrolu k veterináři. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, pane doktore.vodu přijímá bez problémů.Akorát pozorujeme změnu v chování.Kolem rány si to líže a škrábe se,kde dosáhne. Límec už zlikvidovala.ranu jsem opět přelepila. I nadále ale poléhavá a dělá nám starosti,že vůbec nereaguje na zavolání a povely. Jakoby nevnímala a byla mimo.na kontrole jsme byli a řekli nám, že je vše v pořádku a že je to způsobeno stresem z toho,že neví, co se s ní děje a že se to stabilizuje. Myslíte si,že by to mohlo být opravdu psychického původu? Kastrovaná byla v úterý ráno 26.3. děkuji za odpověď.

Reakce od tazatele

Ještě jsem chtěla doplnit,že čůrat byla, i když méně než obvykle.stolici ještě neměla.zřejme ji to bolí při tlačení.antibiotika má nasazené na 6 dní co 12h-Amoksiklav 625mg.děkuji.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Předpokládám, že přijímá potravu.Existuje obleček,který bych ji nasadil proti vylízování rány a ránu bych vyplachoval každý den naředěnou Betadine s vodou 1:10 /1 díl betadine a 10 dílů vody. Co se týče chování,může to být z její strany odpověď na kastraci a je prostě na vás naštvaná co jste ji způsobili.Časem se to zlepší, když nebudou komplikace.Musíte s ní komunikovat a vysvětlit ji, že to bylo uděláno pro její dobro. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Jak se vyrovnat se smrtí mazlíčka

Dokonce i nebližší lidé občas nesplní naše očekávání, zklamou nás nebo způsobí bolest. Všechny neshody jsou součástí mezilidských vztahů. Na rozdíl od lidí jsou nám ale naši zvířecí kamarádi bezmezně věrní, oddaní a stálí, nikdy nekritizují, jsou vždy rádi, když nás vidí. Není tedy divu, že když mazlíček zemře, cítíme hluboký pocit ztráty a snažíme se s tímto faktem vyrovnat, jak nejlépe dokážeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Popáleniny: první pomoc pro domácí mazlíčky, 1. část

Málokterá zranění domácích mazlíčků jsou tak traumatizující, bolestivá a způsobují takové trvalé následky jako popáleniny. Na rozdíl od jiných poranění jsou popáleniny charakteristické tím, že poškozují tkáň; někdy nevratným způsobem. Je proto důležité domácnost zabezpečit tak, aby mazlíčci nepřišli k úhoně.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Očkování chrání život psa, kočky i králíka. Co byste tedy měli vědět?

Jestliže si pořídíte štěňátko, dospělého psa, koťátko, kočku nebo králíka, měli byste je nechat naočkovat. Chráníte tak nejen zdraví vašeho čtyřnohého přítele, ale také zdraví zvířat a lidí kolem vás. Očkováním pomáháte vašemu mazlíčkovi předcházet nemocem, které jsou nejen nepříjemné, ale jejich léčba je časově náročná a finančně nákladná, některá onemocnění, jako například vzteklina, jsou navíc smrtelná.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?