VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

bojácnost, zpomalení u psa

Otázka 19.7.2019     Pes

Dobrý den, mám 11 letou fenku shi-tzu. Cca před dvěma týdny začala mít zcela náhle potíže se srdeční činností. Projevila se u ní arytmie, tep má max. 60-70/1minutu a zároveň šelest, což nám paní doktorka vysvětlila jako odchlíplou chlopěň. Dostali jsem léky Vetmedin S a po 2 týdnech podávání se její stav velmi mírně zlepšil. Píši o tom proto, že si nejsem jistá, zda to nemůže mít souvislost s tím, co mě u ní trápí mnohem víc a co se začalo projevovat přesně s problémy se srdcem. V posledních dvou týdnech je skleslá, místy až apatická, stojí bez hnutí s nataženým krkem a nereaguje na zavolání, působí bojácně a někdy nepřítomně, hodně spí. Potravu příjímá dobře, tam se změna neprojevila. Normálně je veselá, přibehně na zavolání, chodí za mnou všude, kam se hnu, ale nyní se chová úplně opačně. Rozbor krve neukázal nic neobvyklého, všechno bylo v pořádku.. Dostali jsme tedy kapky Haloperidol-Richter, s tím že mám kapat 2x denně 8 kapek. Podala jsem jí je včera a výsledek byl dost hrozný. Srdeční činnost byla zrychlená na 100 tepů/1 min., ale neudržela otevřené oči, byla úplně "mrtvá". takžte jsem s podáváním přestala. Moje otázka zní: může to souviset s potížemi se srdcem nebo je to nějaká psychická porucha? A pokud ano tak jaká? Nevím co s ní, strašně ráda bych věděla co jí vlastně je a jak to léčit. Děkuji mnohokrát za odpověď. Naďa G.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, potíže popisované mohou skutečně souviset s opotřebovanými chlopněmi. Vyčkala bych, jak zareaguje na Vetmedin, případně se tento lék kombinuje s dalšími. Tento postoj s nataženým krkem zaujímají např. psi , kteří mají zavodněné plíce, je to trošku, jako by se plicní sklípky topily (třeba v důsledku srdečního onemocnění) a tedy se přidá látka ze skupiny diuretik, která vyžene přebytečnou vodu z plic ven. Proberte to s ošetřující lékařkou. Dále je vhodné doplnit krevní vyšetření testem na funkci štítné žlázy, při jejíž nedostatečné činnosti bývají rovněž podobné příznaky.

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?