Dobrý den, předem velice děkuji za odpověď.
Máme 4 měsíční stěně australského ovčáka. Pokoušíme se zbavit blech. Asi jsme si je přivezli i se štěnětem. Nejdříve jsme aplikovali sprej s fipronilem. Bez účinku. Po poradě s veterinářkou jsme aplikovali tabletu. I toto bylo bez účinku. Zvolili jsme tedy spot-on také s fipronilem. Zároveň máme sprejem ošetřenou starší fenu. Na ní sprej vždy fungoval. Zároveň neustále vysávám byt, vč. postelí a sedaček, peru často pelíšky.
Velice děkuji a přeji hezký den
Milada Špatenková
Dobrý den, určitě je dobré zvolit tabletu, není téměř možné, že by nezafungovala. Buď nebyla zvolena dostatečná dávka, štěně ji nesežralo ale někam vyplivlo nebo došlo k jiné chybě. Volila bych Bravecto nebo NexGard Spectru, pokud jste již tyto měli a jste si jistí, že štěně pozřelo plnou dávku (nutno dávkovat podle hmotnosti, které dosáhne na konci působení tablety!), zvolte tabletu Comfortis, která ale neučinkuje na klíšťata. Kombinaci s fipronilem nedoporučuji. Tablety nemají repelentní účinek. Blecha tedy na psovi může být,ale jakmile ho ochutná, zahyne. Důkazem, že tableta nefunguje by byl nález blešího trusu, taková ty maková zrníčka v srsti čili natrávená krev. Nález živé blechy na psovi neznamená, že tableta nefunguje. Je tedy možné, že vám i zafungovala, ale blechy si opakovaně přinášíte domů pomocí jiného "dopravního prostředku" než je pes, např. vy na šatech, kočka, která chodí ven i domů atd. Blechy často zanáší na pozemek kuny, ježci, toulavé kočky. Množí se neskutečně rychle a musíte všechna domácí zvířata držet 12měsíců v roce pod spolehlivou ochranou. Pokud byste chtěli použít přípravek včetně repeletního, tedy odpuzujícího účinku, mohu doporučit obojek Foresto.
Pomalu ale jistě přichází oslavy začátku roku 2018. Pro spoustu lidí důvod k radosti, pro spoustu zvířat, především psů a koček, důvod ke strachu a schovávání v koutě. Zkuste letos vašim mazlíčům pomoci překonat těch pár kritických hodin a připravte se na ně včas.
Než se pustíte do likvidace blech na vašem mazlíčkovi a ve vašem domově, měli byste vědět několik věcí. Především je zásadní poznat životní cyklus blech. Dokud mu neporozumíte, nemusí se vám podařit blech se zcela zbavit
Pokud má váš pes podrážděnou pokožku, často se škrábe a tak trochu smrdí, je možné, že se na jeho kůži přemnožily kvasinky. Pro psa je tato infekce velice nepříjemná a může signalizovat skryté problémy, jako třeba alergie nebo hormonální poruchu.
Mnoho lidí se neuvědomuje, že rakovina se týká nejen člověka, ale také našich domácích mazlíčků. Rakovina patří mezi nejčastější zabijáky psů i koček. Zde je několik příznaků, které vám napoví, že s vaším mazlíkem není něco v pořádku. Nutně to nemusí znamenat to nejhorší, je ale potřeba co nejrychleji vyhledat veterináře. Stejně jako u lidí platí – čím dříve se na nemoc přijde, tím lépe.
Výběr štěněte by měl být velmi promyšlený a uvážený. Pamatujte, že zvíře nepořizujete dětem, nepořizujete jej ani jako kamaráda ke stávajícímu mazlíčku. Pořizujete si člena rodiny, závazek a tvora, za kterého budete po celý jeho život zodpovědní.
Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.