První pomoc: syndrom mrtvého ocasu
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 29.3.2021 Pes
Dobrý den, prosím o názor, případně doporučení, co dělat, co by pomohlo, už půl roku se náš pes potýká s potížemi s trávicí soustavou. Objevila se plynatost, žluto-zelená stolice a škrundání v břiše, z krve zjištěno vysoké CRP, jinak vše ok. Léčba antibiotiky Amoksiklav, ze stolice zjištěny giardie, přeleceno, pak negativní nález. Barva stolice přetrvávala, přidal se zapach z tlamy, opět škrundání v břiše. Nasazena hypoalergenní dieta a probiotika, po cca měsíci se přidal třes končetin, udělán test na slinivku, zjištěn akutní zánět slinivky, TLI 43. Pes byl 3 dny na infuzich, pak dieta Hill's i/d low fat, antibiotika Clavudale, žlutá objemná stolice 3-4 x denně, hubnutí. Po měsíci lipaza v pořádku, doporučeno vrátit se na hypoalergenní dietu, stolice se upravila na formovanou, pevnou, pes se vrátil na svou váhu, ale stále žluto-zelená barva stolice. Vždy po cca 2-3 týdnech od antibiotik se objeví škrundání v břiše, nasazena antibiotika Metrobactin - měl mit 10 dni, ale zvládli jsme jen 7 dní kvůli průjmu (průjem 3x denně), nasazena opět antibiotika Clavudale, během léčby krev a hlen ve stolici, po vysazení krev zmizela. Ve stolici jsem viděla taková tvrdá milimetrova vajíčka, prý ale paraziti kromě tasemnice nejsou vidět - udělaná koprologie a vše negativní. Chemické vyšetření stolice normální nález, co se týče bakterií nalezena klostridiová dysmikrobie na 2 křížky. Sono v pořádku. Zatím žádná antibiotika nenasazena, jestli se neupravi. Nyní opět škrundání v břiše, nasazena antibiotika Ciprinol a Sulfasalazin. Bereme týden, ale stále žádná změna, přetrvává žluto-zelená stolice 3x denně. Už jsme z toho zoufalí, je to stále dokola. Jinak pes jí i pije normálně, je jen rychleji unavenejsi. Nejí a nepije jen ten den, co má škrundání v břiše, to žere i venku trávu, hodne mě děsí ta barva stolice (omlouvám se za přílohu). Čím by to mohlo být a co by nám pomohlo? Děkuji.
Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den. A dáváte nějaká probiotika / Probiovet / ? Tolik ATB, vždyť ta střevní mikrofora po všech těch ATB. nemůže normálně fungovat. S pozdravem MVDr Jančík.
Reakce od tazatele
Dobrý den, ano po celou dobu přidáváme probiotika - Fortiflora, ale nějak nezabírají. Měli bychom zkusit jiná - Probiovet? Taky nevidím při tolika ATB úpravu mikroflóry... ATB jsou nasazována vždy při potížích, pravidelně po dobrani antibiotik cca za 14 dní se objeví škrundání v břiše, plynatost, pes žere trávu, nechce jist,... Opakuje se stále již půl roku a do toho ta barva stolice. Může to být od té slinivky? Děkuji.
Reakce od veterináře
Dobrý den.Dejte stopku ATB na celý rok. Při potížích nedávejte ATB. A provedli jste antibiogram ? Zkuste kombinaci ,kterou dávám při zánětech slinivky, od firmy energy.cz Regavet,Cytovet ,Probiovet ve 3 týd.cyklech s 1 týd.pauzami , alespoň 3x. K tomu dietu Hills I/D. S pozdravem MVDr Jančík. Ty příznaky jsou typické pro recidívy chron.zánětu slinivky.
Reakce od tazatele
Moc děkuji za odpověď a radu, to se mi zdá velmi rozumné, nezdá se mi to časté podávání ATB. O možnosti antibiogramu jsem nevěděla, pejskovi bohužel nedělali...Mám zkusit, jestli by nám ještě udělali? Jinak dietu od Hill's i/d jsme měli, ale museli jsme přejít po měsíci zpět na hypoalergenní dietu, je citlivý na kuře, špatně ji trávil - časté a velké množství měkké stolice. O přípravcích od Energy už jsem hodně slyšela, určite zkusíme. Ještě jednou děkuji.
Syndrom mrtvého ocasu je neinfekční zánět měkkých tkání a nervů v oblasti kořene ocasu, který se vyskytuje zpravidla u psů při prochladnutí po koupeli, pobytu ve vodě nebo dešti.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKJestliže barfujete, máte fenu a chcete štěňátka, přečtěte si názor odborníka MVDr. Milana Štourače na to, jak v tomto období fenu krmit a jak k ní přistupovat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKŘíká, že ona si veterinární stomatologii nevybrala, stomatologie si vybrala ji. Ve své praxi se nejčastěji věnuje psům, kočkám a hlodavcům. Důležité je podle ní problémům předcházet. Každý živočišný druh má své zdravotní „specialitky“ a platí to i ve stomatologii.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKBlechy dokáží potrápit zvířata, ale i lidi. Není totiž pravda, že by blecha psí na člověka nešla. Tomuto bezkřídlému hmyzu se daří v jakémkoliv ročním období, zima proto není výjimkou, přestože jsou někteří majitelé psů a koček přesvědčeni o opaku.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPsí uši mají samočisticí schopnost, nemusíte je tedy uzkostlivě střežit a čistit. Problém s nimi nastává tehdy, tvoří-li se zvířátku maz v uších až příliš. Pak je na místě zasáhnout, aby nedošlo k zánětu a jiným komplikacím.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKI přesto, že se na ně váš čtyřnohý parťák spoléhá o něco méně než na svůj čumáček, je důležité péči o jeho oči nepodceňovat.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2024 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!