VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

artroza - dysplazie

Otázka 19.1.2017     Pes

Dobrý den, můj 11,5 letý německý ovčák cca 1/2 roku kulhá na pravou zadní nohu. Dostává Alavis triple blend, Celadrin, Artivit atd. Bydlí s námi v domě s možností vyběhnout na zahrádku, je kvalitně krmen a váhu si udržuje v normě. Denně chodí ještě na přiměřenou procházku. Teď v mrazech má na sobě teplou bundu od f. Manmat. Prosím tímto o radu, jak mu pomoci, aby se kulhání pokud možno nezhoršovalo. Přikládám aktuelní foto. Předem moc děkuji a zdraví L.Kohoutková

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobry den,muzete jeste vyzkouset Geloren dog, je unikatni vysokym obsahem kyseliny hyaluronove, ktera kloub v podstate namaze a tim padem i snizuje bolestivost, tato latka se da rovnez aplikovat v injekcich do zily nebo pripadne pod kuzi, kazdy tyden jedna 4-8x za sebou, pomaha vytecne a dlouhodobe, pripravek se jmenuje Bonharen a objedna vam jej vas veterinar. Dale mohu doporucit pripravek Flexadin Advanced, ktery potlaci dalsi autoimunitni destrukci kloubu, v podstate je to takove ockovani v podobe pamlsku, rovnez velmi pomaha. Pokud i pres tato opatreni kulha nebo se ztuhle pohybuje, zaslouzil by si leky na bolest, ktere jsou vhodne i k dlouhodobemu uzivani a predepise vam je vetetinar - doporucuji Previcox, Trocoxil, pripadne Cimalgex nebo Onsior. Nekolikrat za rok kuru mesic, dva, tri, pokud bude potreba, podavat jiz trvale. V lete je vhodne plavat, hodne, jinak jej pohybove setrete,resp.pravidelny ohyb mu porcujte na kratsi useky s prestavkami.

Další zajímavý obsah

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: jak na odřeninu poraněného psa

Rozdíl mezi řeznou ránou a odřeninou je, že řezné rány jsou delší, jejich okraje jsou hladké a úhly ostré. Nejhlubší bývají uprostřed. Odřenina je méně hluboká než řezná rána a krvácení, pokud k němu vůbec dojde, je jen minimální. Mírné odřeniny mohou po zahojení zůstat bez následků, hlubší odřeniny však mohou na kůži zanechat jizvu. Traumatičtější odření, které naruší nebo odstraní všechny vrstvy kůže, se nazývá avulze.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?