VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

ALAVIS komplex kloubní výživa

Otázka 15.12.2019     Pes

Dobrý den, mám 7mi měsíční štěně zlatého retrívra, dávala jsem mu Alavis komplex kloubní výživu, bral 3 měsíce, jak je uváděno, nyní začala doporučená pauza (uvádí se, že kůra se má opakovat 1-3x ročně). Můj dotaz zní, jak často mohu kloubní výživu podávat? Chtěla bych štěněti zajistit dostatečný přísun látek jako preventivní opatření. Myslíte tedy, že mám měsíc, nebo delší dobu vynechat a poté zase Alavis nasadit? Nebo nevynechávat vůbec a celý jeho růst kloubní výživu podávat? A jak je podle Vás nejlepší kůru opakovat u dospělého jedince bez obtíží? Děkuji za rady

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, u štěněte je naprosto zásadní výživa-pokud krmíte kvalitní stravou pro štěňata velkých plemen, nepotrebuje nic jiného. Jako podpora je kůra třeba nyní po tom měsíci pauzy určitě dobrá, ono je to v podstatě jedno, jaký zvolíte protokol, nemůžete ho předávkovat.

Další zajímavý obsah

Psincový kašel ohrožuje psy především na podzim a na jaře. Chraňte svého mazlíčka!

Lidé a psi toho mají mnoho společného, bohužel se některé aspekty týkají také zdraví. Psincový kašel neboli také kotcový kašel, medicínsky infekční laryngotracheitida, je akutní onemocnění horních cest dýchacích, které se projevuje záchvatovitým kašlem. Dobrá zpráva je, že se dá vyléčit a můžete svého pejska proti této nemoci také očkovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak se vyrovnat se smrtí mazlíčka

Dokonce i nebližší lidé občas nesplní naše očekávání, zklamou nás nebo způsobí bolest. Všechny neshody jsou součástí mezilidských vztahů. Na rozdíl od lidí jsou nám ale naši zvířecí kamarádi bezmezně věrní, oddaní a stálí, nikdy nekritizují, jsou vždy rádi, když nás vidí. Není tedy divu, že když mazlíček zemře, cítíme hluboký pocit ztráty a snažíme se s tímto faktem vyrovnat, jak nejlépe dokážeme.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?