VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Úhyn chůvičky

Otázka 23.5.2018     Ptactvo

Dobrý den, prosím Vás o radu. Jsem úplný laik a před několika dny jsem dceři pořídila párek chůviček japonských. Ptáčci se zdáli být v pořádku, sameček zpíval a zajímal se o samičku. Po několika dnech se nám zdál být trochu načepýřenější než dřív, ale to jsme přičítali tomu, že chce imponovat samičce. Postupně byl ale spavější a unavenější a po pár dnech uhynul. Celkem žil u nás jen 9 dní, vše se seběhlo tak rychle, že jsem ani jsem nestačila sehnat veterináře, který by se zabýval exoty. Do posledního večera ptáček ještě přijímal potravu a vodu, průjem asi neměl, tedy neměl mokré okolí kloaky. Víc posoudit nedokážu, vyhublý nebyl, možná jen často pil. Vůbec se nezdálo, že je na tom tak špatně a tak teď máme strach o pozůstalou samičku. Zatím nemocná nevypadá, ale sameček uhynul tak rychle, že se bojíme, aby nedopadla stejně. Co můžu udělat, mám s ní radši navštívit veterináře? Vím, že by chůvka neměla být sama, ale je dobrý nápad dokoupit další, když nevíme, na co sameček uhynul? Děkuji předem za odpověď.

Veterinář odpovídá Veterina Alciellë PROFIL VETERINÁŘE

DObrý den, určitě bych navštívila veterinárního lékaře aby se na samičku podíval a zhodnotil trus, a další její stav, zda je v pořádku. Je škoda, že samečka jste nedovezli k lékaři aby provedl posmrtné ohledání, to by velmi v diagnostice pomohlo. Obecně si rozhodně načtěte chovatelské minimum pro chovatele chůviček. (např zde: https://www.zverokruh-shop.cz/zvirata-na-prodejnach/drobne-ptactvo/zebricka ) a zkontrolujte, zda vše odpovídá tomu, jak by se chůvičky měly chovat. Je dost možné že sameček bohužel byl nemocný již od vylíhnutí a nedalo by se s tím nic dělat. Držím pěsti. MVDr. Lenka Čepková

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?