VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

papoušek s problémy téměř je 7 hod nepohyblivý.

Otázka 20.12.2018     Ptactvo

Mám papouška 17 cm i s ocasem, a nechce již se v kleci náhle pohybovat, dokonce sedí na kelímku se slunečnicí, kterou, jen snad jednou denně trochu si vezme, jindy jedl jako o závod. Nemůže se jakoby pohybovat, a 3 dny již chodí na dno klece a zobáčkem a hlavou upírá se do rohu a tak ztrnule i hodiny jakoby leží, nebo na krmítku kelímku z kovu sedí a spí křídlo mu padá dolů, toto nikdy za 12 let co je máme nedělal. Máme dojem, že kulhá na levou nožku. Nikdy nechtěl proso, ani zrní obilí, ale nyní nevezme jen trošku té oblíb.slunečnice žíhané. Vždy byl rychlý a pohyblivý. Venku je zima, bojím se s ním v zimě- ven na veterinu. díky za radu. Antonie , Brno

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, stav ptáčka nevypadá vůbec dobře, budete ho muset dopravit na veterinární ošetření, po internetu to nevyřešíme. Důkladně ho zabalte i s klecí do několika dek a transport by neměl být zas tak velký problém. Hezký den.

Další zajímavý obsah

Jak naučit papouška chodit na záchod

Jistě jste slyšeli o výchově koček, psů, dokonce možná i králíků, ale co výchova ptáků? Ty je totiž možné také vycvičit, například aby si ulevili na povel. Obecně platí, že u mladších ptáků je výcvik jednodušší než u těch starších a výcvik větších ptáků je snazší, protože se nevyprazdňují tak často. Zatímco andulka se bude potřebovat vyprázdnit několikrát za hodinu, u většího papouška to může trvat hodiny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?