VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kačer , indický bezec- svrab či jiný vir v oblasti hlavy

Otázka 26.3.2023     Ptactvo

Dobrý večer, vlastním 8 měsíčního kačera z přirozeného chovu vychovaný dvou roční kachnou. Kačer žere, beha , skáče i plave v bazénku. S ostatními členy hejna si rozumi. Asi před 3 měsíci si pravděpodobně o smrk poskrabal levou cast hlavy. Nicméně se z toho brzy bez žádných komplikacích dostal a byl brzo fit. Dnes při provadeni preventivní prohlidky jsem po očisteni hlavy narazil na poškozenou tkáň v oblasti tememe , pokračující az k zobáku. Co me nejvíce však překvapilo bylo to , ze pod okem ma jakokdyby odchlíplou tkáň. Ostatní členové hejna jsou vsak zdrávy a nic podobného jsem u nich nenašel. Hejno pravidelne dostava do krmne smesi potrebne minerály a vitamíny. Obrátil jsem se na veterináře, který si z danym problémem nevedel rady a bude kontaktovat specialistu. Zatim jsem poškozenou tkáň čistil betadinou. Ma nekdo podobne zkušenosti? Popr. mohl by mi nekdo poradit co mohu v současne době dělat , aby se mu co nejdříve poškozena tkáň brzy zotavila. Děkuji za odpověď Suchý

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Bernatíková PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, podle fota má na hlavě strupy a škaredou dermatitidu. Ošetření Betadinou je v pořádku, je potřeba strupy postupně snášet a vyhojení můžete podpořit např. Hemagelem. Doporučuji u postiženého jedince udělat parazitologické vyšetření (svrab není virový) tzn. hluboký seškrab a mikroskopii. Bude nutná návštěva veterináře a vyšetření. Hezký den.

Další zajímavý obsah

Zajímavosti ze světa zvířat. Víte, že...

Naši mazlíčci jsou podivná stvoření. Zajímali jste se někdy o to, proč se občas tak zvláštně chovají? Kočka se zdá být mazaná, kolik si toho ale zapamatuje? Jsou psi opravdu barvoslepí? Také máte pocit, že váš papoušek jí prakticky neustále? Zde je několik faktů o zvířatech, které by vás mohly zajímat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Jak naučit papouška chodit na záchod

Jistě jste slyšeli o výchově koček, psů, dokonce možná i králíků, ale co výchova ptáků? Ty je totiž možné také vycvičit, například aby si ulevili na povel. Obecně platí, že u mladších ptáků je výcvik jednodušší než u těch starších a výcvik větších ptáků je snazší, protože se nevyprazdňují tak často. Zatímco andulka se bude potřebovat vyprázdnit několikrát za hodinu, u většího papouška to může trvat hodiny.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?