VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

slintání u kotěte

Otázka 8.2.2018     Kočka

Dobrý den,ujali jsme se kotěte,bylo slabé a zimu by pravděpodobně nepřežilo ve venkovním prostředí.Kotě slintalo,bez průjmu,naopak stolice byla pravidelná a tuhá.Navštívili jsme veterináře,dostali jsme ATB,slintání ustalo.Kotě hravé,žralo.Stolice při užívání ATB řídká i vícekrát denně.Po cca 5-ti dnech po dobrání atb,opět slintání.Přišli jsme na to žě má dočasný i trvalý špičák.Opět atb ,stav se upravil,po dobu užívání atb vše v pořádku,kotě žere,je hravé veselé.Nyní mu byly dočasné zuby ostraněny jako možná příčina slintání,po 5 -ti dnech po skončení léčby opět slintá,přestalo žrát.Před výkonem provedeny rozbory krve i biochenie,kde není problém.V období slintání vyhledává více náš kontakt,silně se tiskne za krk,zatíná drápky,což v období bez slintání nedělá.mohlo by se jednat o projev nějaké metabolické poruchy,kdy atb "uklidní chod" orgánů

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, pokud antibiotika zabírají,ale jen dočasně, prodloužila bych jejich užívání i na několik týdnů a případně zvolila jiné silné a spolehlivé - např. cefalosporiny vyšších generací nebo přípravek Veraflox. Vzhledem k tomu, že nevím, které a jak dlouho jste užívali, tak mohu jen takto spekulovat,. Záněty ve slinných žlázách se často a rády schovávají a poté vracejí. Nezapomínejte na důsledné a opakované odčervení, ideálně i kapkou, která usmrtí i larvální stádia, např. Advocate, Broadline, Stronghold.

Další zajímavý obsah

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?