VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

POROD A POTRAT U KOČKY

Otázka 29.4.2024     Kočka

Dobrý den, naše kočka se minulý týden nečekaně a v mrazech okotila. Na svět přišlo jen jedno kotě, bylo v bláně a ihned zmrzlo. Pelíšek byl hodně zkrvavený, ale jinak v něm nic nezbylo. Co ale bylo nečekané, kočka se zhruba po deseti dnech znovu okotila a má dvě zdravá koťátka. Nikdy jsem to nezažila, a ani jsem o tom neslyšela. Je to nějaká anomálie nebo se to může stát ? Děkuji za odpověď

Veterinář odpovídá MVDr. Petra Orlovská PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, ano určitě se to stát mohlo a kočka vyloučila ,,nezdravé" kotě. Každopádně můžete asi děkovat všemu tam nahoře, že kočka neuhynula na zánět dělohy a otravu krve. Po narození koťat je vždy důležité vzít kočku na sonografické vyšetření, zda v ní právě nezůstala nějaká koťata, která by tam následně mohla odumřít a rozkládat se. S pozdravem MVDr. Orlovská

Reakce od tazatele

mockrát děkuji, přestože celý život máme kočky, takže o nich hodně vím , získala jsem novou informaci .

Další zajímavý obsah

Bezpečné prázdniny: jak v pohodě cestovat se psem či kočkou

Pokud máte domácí mazlíčky, pak víte, že ať už se vydáváte na cestu za prací nebo odpočinkem, čelíte rozhodnutí, jestli ho vezmete s sebou, nebo ho svěříte do péče rodině, přátelům či zvířecímu hotelu. U většiny majitelů vyhrává možnost mít ho u sebe, a tak jsme pro vás připravili následující tipy, které vám pomohou se na cestu s vaším zvířecím miláčkem připravit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Osiřelé kotě z pohledu veterináře. Co vás čeká?

Do veterinárních ordinací velmi často přicházejí lidé, kteří v ruce svírají malý chlupatý uzlíček a neví, co s ním. Vzhledem k vysoké plodnosti nekastrovaných koček, které mívají potomky alespoň dvakrát za rok, nejsou opuštěná koťata výjimkou. Nejčastěji kočičí matky umírají následkem autonehod, infekčních onemocnění nebo komplikovaného porodu.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?