VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kýchání

Otázka 3.12.2019     Kočka

Dobrý den, mám kocoura věk 10 let, začal mi hubnout a hodně jíst. Paní veterinářka mu dala prášky na odčervení, prý to bylo i proti srdečním červům. Kocour začal přibývat a vše bylo v pořádku. Za čas však začal jakoby prskat a kýchat. Slyším, jak má plný nos ale nic mu z něho neteče, začaly se mu dělat tmavé ospalky. Kocour je pouze doma, ven nechodí. Opět jsme šli na veterinu, kde ho paní doktorka poslechla, podívala se do pusy ale nic nenašla. Dala mu širokospektrální antibiotika Synulox. Po pár dnech se mu vše razantně zlepšilo a úplně přestal kýchat a ospalky vymyzely. Jelikož měl po antibiotikách strašný průjem i několikrát denně, přestala jsem mu je v polovině užívání dávat. Cca do 3 týdnů jsme zase zpět, kýchá prská ale ospalky už se dělají méně. Nic nového doma nemám, co bych před tím neměla, co by se mohlo týkat třeba alergie. Napadá mě jedině automatický rozprašovač vůně, že by mu mohl vadit. Stelivo také máme pořád stejné. Kocour se chová normálně, je mazlivý, pije, žere, chodí na wc. Mám ještě druhého kocoura a ten žádné potíže nemá. Oba jsou očkovaní biofel pch. Mám ještě psa, který je očkovaný, odčervený. Nevím, zda může na ně něco přenést. Děkuji za jakoukoliv radu nebo nasměrování. Petra

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den.Může to být viróza, kterou může přenést i člověk na imunitně supresovaného jedince / s oslabenou imunitou/.Je třeba podpořit imunitu- přípravky typu LYsine 100 / f.Mervue/.,nebo Kingvet / Virovet / od f. energy.cz/+ Calopet pastu s vitamíny a miner.doplňky. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Onemocnění psů a koček přenášená klíšťaty v Česku a zahraničí

První věc, kterou byste vždy měli sdělit svému veterináři je, zda byl pes v zahraničí a kde. Z pohledu infekce onemocněním přenášeném klíšťaty, je to velmi zásadní informace. Pokud pes do zahraničí necestoval, ale cestoval na jižní Moravu, sdělte to, prosím, také. Moravu pochopitelně nepovažujeme za zahraničí, bohužel ale, někteří, donedávna „exotičtí“ parazité, ji pomalu také pojímají za vlastní a to z důvodu vyšších průměrných teplot.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?