Epilepsie psů a koček: jak ji poznat a jak ji řešit
Epilepsie u psů i koček mívá různé podoby. Je to chronický stav, který způsobuje opakované záchvaty a téměř ve 100 % případů je kompenzována léky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKOtázka 30.4.2020 Kočka
Dobrý den, hledám v Praze, ideálně v Praze 5 nebo poblíž kliniku, která bude umět blíže poradit a pomoci našemu kocourovi. Je mu 10 let, má kočičí astma, k tomu sníženou imunitu a nyní jsme nově zjistili, že má herpesvirus. Nedávno jsme měnili veterináře, bohužel ani ten stávající se mi úplně nezdá. Děkuji a jsem s pozdravem, Gabriela Černá
Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE
Dobrý den, Netušíme kde jste již byli a kde ne. Bohužel boj s narušenou imunitou je na dlouhou trať aby se našla rovnováha. Jestli chcete, můžete zkusit naši kliniku, nebo jakéhokoliv jiného kolegu. Vše je jen o lidech a záleží s kým si sednete. Hodně štěstí
Epilepsie u psů i koček mívá různé podoby. Je to chronický stav, který způsobuje opakované záchvaty a téměř ve 100 % případů je kompenzována léky.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKKočky jsou mistři v ukrývání a skrývání. Ve volné přírodě potřebují zamaskovat nemoc a svou zranitelnost, pokud ale budete svou šelmu důkladně pozorovat od hlavy až po tlapky, poznáte změny v chování a vzhledu, které mohou signalizovat nemoc.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKAni psům a kočkám se rakovina nevyhýbá. Například spinocelulární karcinom neboli karcinom skvamózních buněk je velmi častý zhoubný novotvar kůže psů a koček. Vyskytuje se u starších zvířat, průměrně u psů ve věku 8 let a u koček ve věku 12 let.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKLetošní zima nás všechny pořádně překvapila. Zvířata jakoby to tušila a ta, která žijí převážně venku, si pořídila ochrannou tukovou vrstvu. Ovšem jsou tu ještě domácí mazlíčci a právě u nich hrozí při současných velmi nízkých teplotách podchlazení a omrzliny.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKMá váš pes nebo kočka nějaký akutní problém a vaše cesta vede automaticky do domácí lékárničky? STOP! Víte, které léky zvířatům dát můžete a které ne?
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEKPři čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.
PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK© 2016 - 2025 | HKR Vet s.r.o.
REGISTRACE
Můžete se zaregistrovat přes Facebook
Registrovat přes FacebookBĚŽNÁ REGISTRACE
Vložte platný email.
Heslo musí mít minimálně 6 znaků.
Zadaná hesla se neshodují.
Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!
Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!
PŘIHLÁŠENÍ
Můžete se přihlásit přes Facebook
Přihlásit přes FacebookBĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ
Vložte platný email.
Přihlášení bylo neúspěšné.
Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.
Přihlášení bylo úspěšné!
PŘIHLÁSIT SEJeště u nás nemáte účet? Registrujte se zdarma!