VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Agresivní kočka

Otázka 11.10.2018     Kočka

Dobrý den, máme 4letou britku. Je kastrovaná. Poslední dva měsíce je agresivní na každou návštěvu. Hned sama útočí, prská, nahlas mnouká. Na nás je moc hodná. Dá se s ní něco dělat? Děkuji

Veterinář odpovídá Veterina Češkova PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, agresivita koček je velice diskutovaný problém. Ve většině případů za ním stojí strach, nejistota. Může ji vyvolat jakákoli změna( kočka je velmi konzervativní zvíře), zdravotní problémy či nedostatek pozornosti. Ve Vašem případě zapátrejte, zda jí někdy návštěva nezpříjemnila život, hodně si s ní hrajte, také zajistětě aby měla své soukromí, kde nebude rušena. Když návštěva přijde, v žádném případě nevyžadujte, aby se nechala pohladit a kočku spíš směrujte na její místo a kdyby bylo možné, at si s ní někdo chvilku hraje aby měla pocit, že je důležitější než návštěva. Nehroťte to, chce to čas a trpělivost. S přáním hezkého dne Monika Klimplová

Další zajímavý obsah

Škrábe vaše kočka po nábytku? Zde je 9 tipů, jak ji to odnaučit

Vaše sladká kočička dokáže být pěkná šelma. Škrábání je jedním ze základních kočičích instinktů. Ve volné přírodě si tak mimo jiné označují svá teritoria a odstraňují odumřelé buňky z drápů. Proti škrábání je potřeba včas zasáhnout. Pokud se vám nepodaří odnaučit ji to na sto procent, jistě tento zlozvyk dokážete výrazně zmírnit trpělivým a láskyplným přístupem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?