VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Adopce koťat a těhotenství

Otázka 26.11.2023     Kočka

Dobrý den, už téměř 2 měsíce máme domluvenou adopci 2 koťátek. Žijí teď u kolegyně doma se svojí mámou, která je ryze venkovní (neočkovaná) volně žijící kočka. Na začátku prosince si je máme převzít, jelikož koťatům bude už přes dva měsíce. Bohužel (v rámci této situace) jsem zjistila, že jsem těhotná (3. týden). Jak v této situaci postupovat? Je možné provést testy na toxoplazmózu takto malým koťatům? A v případě jejich provedení a negativity, je možné je chovat doma bez rizika pro plod? Kočky už budou u nás čistě domácí, bez kontaktu s venkem či jinými kočkami. Či popřípadě když si já nechám udělat protilátky z krve, v případě jejich pozitivity, můžeme taky koťata s klidem převzít? Děkuji moc za Vaši radu.

Veterinář odpovídá MVDr. Zuzana Richterová PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, částečně je to otázka spíše na gynekologa. Ideální postup by asi byl abyste se Vy nechala otestovat teď a koťata také před příchodem domů a poté ještě jednou po měsíci. Testy se dělají k krve a není problém koťata nabrat. Druhá věc je ta, že toxoplazmóza je trochu mýtizovaná a pokud dodržujete pravidla hygieny a kočky Vám nelezou do jídla, není vlastnictví koček příliš rizikové.

Další zajímavý obsah

První pomoc

První pomoc: pokousání, poškrábání nebo zhmoždění jiným zvířetem

Rána kousnutím (vulnus morsum) může být podobná ráně bodné, zhmožděnině nebo tržné ráně. Často u ní dochází k infekci a špatnému hojení rány. Zuby zvířat mají na svém povrchu vrstvu zubního plaku, která je plná bakterií. Při kousnutí tyto bakterie kontaminují porušenou kůži a měkké tkáně napadeného zvířete a dochází k rychlému rozvoji zánětu, který může skončit i otravou krve neboli sepsí.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

První pomoc

První pomoc: poranění drápu nebo paspárku

Poranění packy, polštářků a drápů patří k nejčastějším zvířecím zraněním. Zvíře si poraní dráp nejčastěji při hře, na vycházkách v kamenitém terénu nebo když hrabě na zahradě. Poranění drápu není život ohrožující stav, je to však nepříjemný a většinou krvavý zážitek pro vás i vaše mazlíčka.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?