VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Osmák Degu

Otázka 13.10.2019     Drobní savci

Dobrý den, Mám doma 2 Osmaky Degu a dneska ráno jsem jednoho objevila ve velice zvláštním stavu. Je totiž úplně apatický, skoro se nehybe, když ho vezmu, celé tělo má povyslé a opravdu hodně mě kousl (což ještě nikdy neudělal). Byli jsme u veterináře, tam mu pichli antibiotika proti bolesti, fyziologicky roztok a glukozu. S sebou nám dali tekutou stravu, jelikož osmacek ani nejí. Jeho stav se myslim nelepší.. Leží a občas jakoby měl křeče (což snad nemá) povyskoci o kus dál. Jídlo mu musím cpát a polkne tak 1 z 10 soust. Vím, ze možná nepřežije, ale přesto by mě zajímal aspoň vás názor na věc, co by mu tak mohlo být. Je to pro mě záhada... Děkuji předem, Adela

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den.Pro mě to je taky záhada.Může to být cokoliv.Pokud se podaří odběry krve a moče a provede se komplexní labor.vyšetření, mohli bychom se dopátrat alespoň diferenc.diagnozy. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Jdeme vybírat hlodavce do zverimexu. Na co se máme zaměřit?

Před koupí zvířete zvažte finanční a časové možnosti, zvířátku se budete muset věnovat. Velmi často jsou tito malí chlupáči pořizováni především dětem. Je to výborný start pro dráhu chovatele, je ale zároveň dobré vzít v úvahu věk dítěte, zda je již schopné se o zvíře postarat. Buďte proto jako rodiče soudní. Většina drobných savců se navíc rychle rozmnožuje, a tak se z vašeho bytu může nedobrovolně stát chovatelská stanice.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Morčata a jejich nároky na vitamín C

Morčata společně s lidmi, opicemi a dalšími drobnými savci si nedokáží sama vytvářet vitamín C (kyselinu askorbovou), jelikož v průběhu evoluce ztratila potřebný enzym, který pomáhal tento vitamín syntetizovat. Potřebují proto hodně ovoce, zeleniny nebo doplňkové krmivo, aby si nedostatek nahradila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?