Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Nový křeček - karanténa

Otázka 12.2.2023     Drobní savci

Dobrý den, včera jsem si vlastní hloupostí a neiformovaností přivezla křečka syrského z "množírny". Křečků jsem během let měla několik a vždy, když jsem pro něj přijela, bylo vidět, že je o něj dobře postaráno - prostě mě nenapadlo hledat nějaké recenze. Když jsme přijeli všude silný zápach, špína. Křečci v plastové bedýnce " bez ničeho". Křečka mi bylo líto a odvezla jsem ho i když to bylo vlastně zkratové jednání a neměla jsem ho z takových podmínek vůbec brát a podpořit tím nezodpovědné zacházení se zvířaty. Doma mi to nedalo - google - paní má oficiálně chovatelskou stanicí psů, ale je to to množírna různých druhů zvířat v hrozných podmínkách- odstrašující recenze. Křeček vypadá zdravě, dobře živený - přesto jsem dostala strach, aby od něj něco nechytil náš stávající křeček potažmo vlastně i my lidé. Má samozřejmě vlastní klec, ale standartně jsou klece celkem blízko sebe. Zatím jsme ho dali do " karantény" do jiné místnosti než je druhý, všichni členové domácnosti mají nařízeno si vždy umýt ruce. Chci se, ale zeptat jak dlouho by taková " karanténa" měla trvat? Opravdu se bojím i o děti. Co se týče například leptospirózy chápu dobře, že křeček nebývá bezpříznakový nosič a nákaza by se v celkem krátké době projevila? Děkuji za radu.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Nechte ho v karanténe,alespoň 3 týdny a pozorujte.S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Hobby

Odkud se vzalo morče: jeho původ a příbuzenstvo

Morče domácí patří do řádu hlodavců. V zoologickém systému tvoří specificky vymezenou a na druhy bohatou skupinu s názvem morčatovití. Původně morčata pocházejí ze Střední a Jižní Ameriky, do Evropy se dostala v 16. století, kde byla velmi vzácná. Pro chov se vybírali klidní jedinci, z nichž lidé vychovali první domácí zvířata.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Morčata a jejich nároky na vitamín C

Morčata společně s lidmi, opicemi a dalšími drobnými savci si nedokáží sama vytvářet vitamín C (kyselinu askorbovou), jelikož v průběhu evoluce ztratila potřebný enzym, který pomáhal tento vitamín syntetizovat. Potřebují proto hodně ovoce, zeleniny nebo doplňkové krmivo, aby si nedostatek nahradila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?