VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

mokrá a vypadávající srst na krku

Otázka 13.6.2018     Drobní savci

Dobrý den, měla bych dotaz. Máme chovného samce králíka (Vídeňský šedý) asi 3 roky starého. Ubytovaný v králíkárně, která je umístěna v samostatně stojící budově. Asi před měsícem jsme očkovali proti moru. Samec už tento problém má podruhé - poprvé jsme to zahnali mazáním betadinem (sice běh na dlouhou trať ale ztratilo se to). Nyní to má znovu, začíná to klasicky mokrými chlupy pod bradou a pak začne srst cuckatět (slepovat se) a vypadávat, poté se začínají dělat strupy a až do krve. Začali jsme to zase jako minule mazat, ale nevíme zda děláme dobře. Také jsme si všimly, že má holý flek na zadní noze, tak nevíme zda to je s tím spojené nebo něco nového (zde už bez strupů a mokrých slepených chlupů). Děkuji

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobry den, dobre delaji kpupele ve svetlounkem roztoku hypermanganu a doporucuji nechat osetrit radeji proti svrabu, 2x po 10 dnech, injekcne pripravkem s latkou ivermektin. Tento postup se nam pri stejnem problemu osvedcil.

Další zajímavý obsah

Chovatel

Vzájemné vztahy, řeč a projevy morčat

Morčata jsou přirozeně společenská a zvyklá žít ve skupině. V některých příručkách se dočtete o tom, že jen jednomu morčátku se budete muset opravdu hodně věnovat, abyste mu vynahradili absenci kamaráda. Většina chovatelů proto zastává názor, mít aspoň dva jedince. Jak je to v případě, že vám jedno morče odešlo a přinesete si domů nové? A co znamenají jednotlivé zvuky, které morče vydává?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Zápal pysku: nedostatek vitamínu C u morčat

Zápal pysku u morčat je z hlediska nemocí jedním z nejdiskutovanějších témat. V příjmu potravy hraje zcela zásadní roli. Ve většině případů morče normálně přijímá potravu a kromě strupů kolem pysku nemusíme jiné příznaky vůbec pozorovat. Mnoho chovatelů proto netuší, o jakou nemoc se jedná, je tedy nutné chování morčátek pravidelně sledovat.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?