VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Kralicek

Otázka 25.5.2020     Drobní savci

Dobry den Mame zakrsleho kralicka. Loni v zime mel takove podivne zachvaty. Upadla mu hlavicka na bok a ztrnuly mu zadni nozky. Behal prednima a zadni tahal za sebou. Samozrejme jsme ho okamzite vzali do veterinare ale i kdyz jsme byli asi u 5 veterinaru a po spouste vysetreni nikdo na nic neprisel. Navstivili jsme i specialistku na kralicky a ta nam rekla ze kdyby jsme ji nerekli ze mu neco je tak by rekla ze je to zdravy ciperny kralicek. Tak jsme se snazili pomoct si sami. Tak kdyz jsme ho udrzovali v teple tak bylo vsechno v poradku. Po roce a pul se tyto krece vratily. Nevite o co by se mohlo jednat? Jidlo ma furt stejne, k jedovatym rostlinam se dostat nemohl a dal me nic nenapada.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Je třeba provést odběr krve na referenčním pracovišti se zaměřením na neurolog.příznaky/ Laboklin /. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Králík jako nový člen domácnosti: s čím je potřeba počítat?

Pořídit si králíka jako domácího mazlíčka může mít hned několik výhod, je ale potřeba počítat i se starostmi. Králíci se dají dobře ochočit a dost možná je pro mnoho lidí lákavá i představa nenáročného chovu, nízká pořizovací cena a také relativně nízké náklady na chov. A v neposlední řadě bývá králíček velmi často jako roztomilý dárek pro děti. Co tedy od tohoto chlupáče očekávat?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Chovatel

Vzájemné vztahy, řeč a projevy morčat

Morčata jsou přirozeně společenská a zvyklá žít ve skupině. V některých příručkách se dočtete o tom, že jen jednomu morčátku se budete muset opravdu hodně věnovat, abyste mu vynahradili absenci kamaráda. Většina chovatelů proto zastává názor, mít aspoň dva jedince. Jak je to v případě, že vám jedno morče odešlo a přinesete si domů nové? A co znamenají jednotlivé zvuky, které morče vydává?

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Morčata a jejich nároky na vitamín C

Morčata společně s lidmi, opicemi a dalšími drobnými savci si nedokáží sama vytvářet vitamín C (kyselinu askorbovou), jelikož v průběhu evoluce ztratila potřebný enzym, který pomáhal tento vitamín syntetizovat. Potřebují proto hodně ovoce, zeleniny nebo doplňkové krmivo, aby si nedostatek nahradila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?