VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Intenzivní línání zakrslého králíka

Otázka 11.2.2020     Drobní savci

Dobrý den, Mám roční králičí slečnu lvíčka, která poslední měsíc a půl líná. Týden zpátky její srst ztratila lesklost a línání se stupňuje. Také se začla častěji drbat, a kousat do nohou ( to však méně)Vždy ztrácela srst od hřbetu v ,,kruzích" a postupně. V červnu byla kastrovaná, bez problémů. Žije v bytě, na trávník se dostane jenom v létě a do styku se s jinými zvířaty nedostane. Má neustálý přísun vody z pítka a sena ze zverimexu. Hranule jsou míchané od chovatelky z chovné stanice, je na ně zvyklá a nechce jíst jiné. Dostává dvě polévkové lžíce granulí denně s lžičkou ovesných vloček. Skoro každý den dostává zeleninu, menší půlku mrkve, pár kousků ledového salátu. Ovoce jen zřídka, malý kousek hrušky nebo na prst kousek banánu či větší kousek jablka. Vše mejeme. Má záchudek s asanem, klec čistíme minimálně jednou za týden. V kleci má minerální kostku a větve z jabloně. Jako pamlsek dostává usušené borůvčí listí ze zahrady. Minulý únor byla očkovaná proti hemorhagickému onemoc. A myxomatóze. V letošním létě měla ,, všivenky", které se projevovaly línáním a lupy na uších. Byla na veterině přeléčena kapičkama mezi lopatky. Pak jestě jednou v září. Apatická se nám nezdá, běhá po bytě min. 2 hodiny denně. Chomáčky chlupů jí můžu vytahovat ze srsti naprosto bez problému nijak na to nereaguje. Možná více cítím při hlazení lopatky a páteř, ale jistá si nejsem. Ráda bych se ujistila jestli jde jen o extrémní línání nebo jde o něco vážného. Děkuju za odpověď a přeji hezký den.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Srst je jednou z “vizitek” zdraví zvířat a pokud není dlouhodobě v pořádku, je třeba pátrat po příčině, nejlépe spolu s veterinářem. je třeba zjistit příčinu a ty mohou být různé. Od vnějších parazitů přes vnitřní, či nějaké kožní nebo systémové onemocnění. Proto se někdy hledání diagnózy prodlužuje, neboť možností je hodně a je třeba postupovat vylučovací metodou. Hodně štěstí

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?