Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Zvracení psa

Otázka 24.2.2023     Pes

Dobrý den. Mám Belgického ovčáka, stáří 14+let. Delší dobu trpí artrouzou, artriditou, atd. Má několik let problémy se zadními nohy. Na toto dostává injekce a používáme CBDVet. Před asi 3/4 rokem prodělal mozkovou příhodu ze které se po brání léků Oxyphilin a vitamínů B docela dobře zotavil. Před více jak měsícem se u něho ze dne na den začala objevovat nechuť k jídlu. Přestával jíst granule navlhčené..tak jsem je začal máčet déle a rozmackaval to chvíli zabralo ale jen na chvilku. V současné době moc nejí. Jen kuřecí maso s rýží a to hodně podlité vodou. V době kterou jsem popsal začal i zvracet. Zvracení trvá tedy cca 1 měsíc. Zpočátku zvracel jen ráno žluto oranzove hleny. Po týdnu začal zvracet 2x denně. Vždy ráno a pak odpoledne. Poslední týden zvrací i večer. Někdy to je jen dost vodové bez známek jídla , někdy je ve zvratcích i jídlo. Za posledních cca 14 dní toho doopravdy moc do sebe nedá.I v této době zhubl cca 4,4kg. Když dostane jídlo dost ho překusuje něco spolkne ale něco vyplyvuje ven. U veterináře mu byl dělán Rtg žaludku dále rozbory krve i na štítnou žlázu a vše vcelku v pořádku. Jen měl menší nesrovnalost s krvinkami a minerály. Léky bere tito i s těmi předešlými: Oxyphilin, WeHemo,Gastrofait,Helicid, Laktulozu, vitamin B, CBDVet,. Veterinářka mně řekla že neví čím by to mohlo být to zvracení - nechuť k jídlu a hubnutí, že všechny testy jsou v pořádku i RTG. Koukala se mu i do tlamy a sahala do krku a tam prý taky žádný problém nevidí. Pes mně zvrací jen v době kdy ho vezmu ven na procházku. Pokud se něco vezme a je doma tak se nevyvrací. Jen ho vezmu na procházku tak v rozmezí 1/2_ 1hod začne zvracet. Teď je takto když se vyzvraci ráno (žluč) a v poledne (část potravy) tak nevrací večer. Když se nevyvrací ráno tak zvrací odpoledne a večer. Stravu se teď pokouším dávat hodně tekutou s masem , ale moc toho do sebe nedá. Po té mozkové příhodě a problémy s klouby prakticky po celém těle toho pohybu také moc není ,jsou to jen pomalé vycházky. Veterinářka mně udělila že se jí vůbec nelíbí ten úbytek váhy a jestli se to nezlepší bude raději když Přistoupim k uspání. Nevím jsi právě vůbec řady jestli mohu v tomto věku ještě nějak či něčím psovi pomocí. Ještě mě paní doktorka řekla z kdyby byl tak o 5 let mladší a neměl ty další problémy s klouby a nebyl po té mrtvičce, že by mu udělala vyšetření se zavedením hadičky které vyžaduje uspání a právě že kvůli věku a stavu se jí to dělat nechce že bychom jsi stajnak z ničím nepomohli. Děkuji předem za jakoukoliv odpověď Novák

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Máte v podstatě 2 možnosti. Buď vyhledat specializované veterinární pracoviště na gastroskopické vyšetření / AA-Vet Praha Zahradní Město.,MVDr Alexa- veterinární gastroenterolog/.,nebo nechat psa uspat. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Kupujeme štěně: jak mu přizpůsobit domácnost, aby si neublížilo

Štěňata mají obrovskou spoustu energie, jsou přirozeně zvídavá a baví je objevovat svět okolo sebe. Díky těmto vlastnostem je s nimi zábava, ale současně tak váš malý společník může snadno přijít k úrazu. Příprava domova na příchod štěněte je v mnoha ohledech podobná zabezpečení domácnosti, ve kterém se pohybuje batole. S následujícími tipy ochráníte své štěně, ale řada těchto rad platí také pro dospělé psy.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Blechy útočí nejen na psy! Kde je očekávat a jak se jich zbavit?

Co blechám chybí na velikosti, to dohánějí svou vytrvalostí. Boj s těmito drobnými krvežíznivými parazity stojí spoustu peněz. Je to jeden z největších výdajů pro majitele domácích mazlíčků. Chovatelé si často stěžují, že i když prevenci proti blechám a klíšťatům věnují maximální péči, přesto někdy na svém mazlíčkovi blechy objeví. Odkud se tyto blechy berou? Většinou vysvětlení spočívá v jednom z následujících důvodů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jaká strava je vhodná pro psa s citlivým zažíváním?

Žaludeční a střevní potíže jsou u psů poměrně běžné. Projevují se opakovaným zvracením, průjmem nebo plynatostí a mohou mít různé příčiny. U některých psů se objeví zažívací potíže z toho důvodu, že mají ve stravě příliš mnoho tuku nebo nedostatek vlákniny. V jiných případech mohou být trávicí problémy známkou skrytého onemocnění, jako je například zánět slinivky břišní, přemnožení bakterií nebo přítomnost střevních parazitů.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?