Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

vytrhnutí zoubků při kastraci

Otázka 11.2.2023     Pes

Dobrý den, mám fenku které budou za dva měsíce -dva roky. Před dvěma dny jsem ji dala na operaci -kastrace, plemeno -york. Kastrace proběhla u jiného veterináře než, kam chodíme, protože fenka má 1,7 kg a byla ji doporučena inhalačni anestezie kterou můj veterinář neprovádí. Při tomto zákroku jsem poprosila p. doktora aby se podíval na zoubky , protože pouze na jedné straně tlamičky měla špičák zanesený -čistím feně zoubky ob den kartáčkem a pastou. Tento problém jsem řešila u sve doktorky asi 3 měs. před kastraci a ta řekla čistit zuby dál není to nic závažného. A při kastraci mi asi za hodinu volali z veteriny , že fenka má pokročilou paradontozu a 4 přední zoubky spodní čelist jsou podebrány hnisavou kapsou a kývají se jestli je mohou vytrhnout. Byla jsem v šoku prý jinak v krátkém čase budou uspavat znovu a vytrhnou zuby a že je to důvod proč nechce jíst . Nakonec že ještě jedna stolička v zadu. Upozornuji že nikdy žádné krvácení z dásně u fenky nebylo, zápach z tlamičky také ne u čištění zubu jsem nic nezaznamenala kývání apod. Myslím si že k tomu došlo při intubaci feny

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Plemeno y.t. trpí hodně tvorbou zubní.kamene i přes péči o zuby.Pozna se to nejlíp až když je pacient v celk.anestezii,kdy se mohou zuby podrobně prohlédnout a najdu se uvolněné zoubky apod.S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Zoonóza: onemocnění přenášené ze zvířete na člověka. Existuje jich více jak 200 druhů!

Zoonózy představují významnou část hlášených infekčních onemocnění v České republice. Přenáší je celá řada zvířat, u domácích mazlíčků se s nimi nejvíce setkáte u psů a koček. Typickou zoonózou jsou například nemoci, které přenáší klíště obecné. Dávejte si proto pozor a čtěte, které z nich vám nejvíc hrozí a jak se můžete chránit.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Máme doma štěně: 6 (zlo)zvyků, které by vás neměly překvapit

Přinesli jste si domů kuličku štěstí a najednou se vám honí hlavou milion otázek. Proč tolik spí? Proč při hlazení chňape po prstech? Co znamenají pravidelné závody po obýváku? A vyroste z toho někdy? Ačkoli vás chování vašeho štěňátka může vyvádět z míry, většina novopečených štěněčích rodičů zažívá to samé. Následující seznam vám možná některé záhady pomůže odkrýt.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?