VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Separační úzkost

Otázka 7.6.2019     Pes

Dobrý den, obracím se na Vás s problémem naši 6 měsíční fenky Diany. Jedna se o stěně pitbulla. Vzali jsme si v necelých 3 měsících od pana co ji koupil od majitele. Údajně byla vyvrhnuta matkou. Důvod neznáme. Pan si ji vzal měsíc po narození. Byla u nej necelé dva měsíce. Údajně na ni neměl čas, takže předpokládám, ze byla cele dny někde zavřená. Ted po 3 měsících u nás bohužel Dianka není schopna být sama ani když jsme vedle v místnosti a ona má bxt v pokoji kde by jsme chtěli i nadále aby byla sama. Knuci a vyje klidně několik hodin v kuse. Koupila jsem ji Bachovi kapky na separační úzkost, pan doktor nám doporučil obojek s feromony co dává fena a Ještě jsem ji koupila homeopatika na uklidnění. Bohužel jí nic nepomáhá... doporučili by jste něco? Nechci do ni rvát antidepresiva, ale pokud by to bylo nutné přešli by jste na tuto možnost? Máte s tím zkušenost? Jen krátkodobě děkuji za radu.

Veterinář odpovídá Veterina PAPRSEK - MVDr. František Svozil PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, Pokid si člověk vezme jakkoliv traumatizivaneho psa, měl by počítat s tím, ze nepůjde vše “tak jak by od psa chtěl”. Takže vaše představa, že jde pes v jiné místnosti je hezká, ale pro psát v tuto chvíli znamená paničky strach o život. Tímto způsobem se moc důvěra ve vás, ze ho neopustite, budovat nedá. Bachovky a obojek jsou fajn když si má vydesenejsi povaha zvykat na změny, ale na hluboká traumata nestačí. Je potřeba se psem opravdu pracovat- nejprve si získat jeho důvěru, ze ho neopustite a pak trénovat po malých krocích odložení. Nejprve par vteřin a postupně přidávat. Při náznaku stresu se vrátit o kříž zpět. Je to běh na měsíce, ale to se dá očekávat když si porizujete psa s neveselou minulosti. Takevase trpělivost a její pocit bezpečí by teď měly být na pořadu dalších měsíců. Medikace v tomto případě mnoho neřeší. Hezky den

Reakce od tazatele

Můžete mi prosím ještě poradit, jak se taková důvěra u traumatizovaneho psa buduje ? Děkuji mockrát.

Reakce od veterináře

Dobrý den, aby Vám háček věřit, ze ho neopustíte, tak být s nim.

Další zajímavý obsah

Vzteklina. Nebezpečná nemoc, která končí uhynutím zvířete a smrtí člověka

Vzteklina je akutní virové onemocnění centrálního nervového systému teplokrevných živočichů, které je neléčitelné a smrtelné. Česká republika je od roku 2004 označena jako prostá vztekliny, a to díky orální vakcinaci lišek v minulosti a očkování psů, které je povinné pro všechny jejich majitele. Můžete se s ní ale setkat v exotických a rozvojových zemích.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?