VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

POHYBOVÉ PROBLÉMY

Otázka 13.1.2022     Pes

Dobrý den, mám 2,5 roku starou fenku hovawarta který je velmi aktivní. V současné době má ale problémy se zadní levou nožkou. Nedošlo k žádnému úrazu ( situace trvá cca 1 měsíc ) Venku běhá jako drak, ale když je doma a má se zvednout je vidět že má velké problémy s touto nohou. Při zvedání jí to pořádně nejde a nožičku pak nadlehčuje. Při ohmatávání nejeví žádné bolesti. Jednou se mi veku stalo že kvikla bolestí když já tato nožička jakoby uklouzla do boku. Nejsem samozřejmě lékař, ale divné pro mne je, že tyto obtíže nastaly nenadále cca během týdne. Do té doby plná aktivity. Při zpětné rekapitulaci jsme došli k tomu, že časově by počátky problémů odpovídalo době kdy jsme byli na očkování vztekliny. Chtěl bych se zeptat, zda by potíže nemohli mít s očkováním nějakou souvislost. Např. jestli se nemohl napíchnout nějaký sval - nerv. Zakoupili jsme fence GIOM pro psy s akutními pohybovými potížemi, ale zatím užíváme jen krátce. Moc prosím o radu čím by potíže mohli být způsobené. Předpokládám, že při problémech s klouby by jednak potíže nebyly tak náhlé a případně by byla noha bolestivá i při ohmatávání a simulaci pohybu. Moc děkuji za radu.

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Mohli by to být problémy se zkříž.vazy. V každém případě bych navštívil veterin.ortopéda. S očkováním to nemá souvislost. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, velmi děkuji za rychlou odpověď a Váš názor. Je to prosím případně léčitelné bez nějakých větších komplikací ? Šťastný

Reakce od veterináře

Dobrý den. Všechno záleží na dg, ale léčitelné to je. S pozdravem MVDr Jančík.

Reakce od tazatele

Dobrý den, měl bych doplňující dotaz. Navštívili jsme s pejskem ortopeda a podle rentgenu to prý skutečně vypadá na poškozený křížový vaz. Řešením situace je prý pouze operace na kterou jsme tedy naši holku objednali. Nicméně bych se rád zeptal, jaký typ operace je pro pejska nejlepší - nejlepší efekt, nejmenší rizika a pod. Pan doktor prý operuje variantu CCWO ( vyříznutí potřebného klínu v kosti a zpevnění fixací pomocí šroubů ). Na webu jsem nalezl informaci, že toto je varianta pro menší psy a my máme Hovawarta 2,5 roku a cca 30kg. Bude fenka mít po operaci plnohodnotný život? Děkuji moc za odpověď. Jsme ze situace trochu rozhozeni.

Reakce od veterináře

Dobrý den. Vše záleží na tom , jak se operace povede a hlavně jak to pes přijme. Můžete se obrátit na jiné veterinární ortopedické pracoviště a zkonzultovat , zda-li je to ta nejlepší metoda pro vašeho psa. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Hobby

Paměť vašeho psa: zjistěte, jak je na tom pomocí jednoduchého testu

Přemýšleli jste někdy o tom, jakou má váš pes paměť a jak funguje? Všichni víme, že si pejsek umí zapamatovat kdejakou lumpárnu a naopak při tréninku dělá, že to či ono zapomněl. Psí a lidská paměť funguje rozdílně. Lidé si uchovávají vzpomínky jako živé obrazy. Podle studií si psi obrazy nevytváří, ale mají takzvané „otisky“ událostí, kde hrají roli zvuky, pohyby a pachy. Otestujte si, jak je na tom váš pejsek!

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Hobby

Čipování psů a koček. Věděli jste, že zvíře musíte ještě registrovat? Jinak ho nenajdete, když se ztratí

Při čipování veterinář vpichuje pod kůži psa či kočky milimetrový mikročip s jedinečným číselným kódem, který slouží k dohledání zvířete, když se ztratí. Očipováním to ale teprve začíná, dalším krokem je zápis do evidence jedné ze dvou institucí - bez něj je mikročip v podstatě k ničemu a zvíře je nedohledatelné.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Nejčastější stomatologické problémy psů a koček, 1. část

Zuby zvířat mají obecně více funkcí než zuby lidské. Především masožravci je používají k chytání, držení, nošení, kousání, drcení a dalšímu mechanickému zpracování potravy. Kromě žvýkacích funkcí jsou zuby rovněž používány k obraně, útoku i při rozmnožovacím chování. Zuby dočasné jsou později vyměněny za zuby trvalé, přetrvávající po celý život.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Nepodceňujte péči o zuby vašeho čtyřnohého parťáka!

Možná si říkáte, jaká péče o zuby psů a koček? Tolik let se jim o zuby nikdo nestaral a teď najednou by se mělo začít? Mezi chovateli stále panuje přesvědčení, že zvířecí chrup má dobrou samočistící schopnost a není tedy potřeba o něj dále pečovat. Ale nezapomínejme, že složení a struktura potravy psů a koček se za posledních 50 let výrazně změnila.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?