VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

Pes - kardiak

Otázka 29.4.2018     Pes

Dobrý den, mám 14-letého knírače, v listopadu mu veterinář zjistil problémy se srdcem - problém s chlopní. Měl i plicní edém. Bere léky - kardisure, furon, fortekor, verospiron, karsivan. Má i zvýšenou hladinu fosforu v krvi, užívá pronefra, dostal taky 6 infuzí. Zdá se mi, že léků je strašně moc. Nezatěžuje to příliš jeho organismus? Trápí ho stále dávivý kašel, který se objevuje při sebemenším podnětu. Má období, kdy nechce chodit ven. ale chutná mu. Pak je zase chvilku lepší. Nevím, jestli se pejsek netrápí. Veterinář říká, že ho kašel nebolí a moc mu nevadí... Jak často by se měl pejsek vyšetřit pro případnou úpravu dávkování léků? Vím, že takhle na dálku se těžko odpovídá, ale nevím, co dělat, aby se netrápil. Děkuji.

Veterinář odpovídá Veterina Kadaň PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den, na srdce se skutečně léky kombinují i do takovéhoto počtu. Pokud byste chtěla některý vysadit, tak jedině karsivan, ten se srdcem úplně nesouvisí, to je takový spíše lék na stáří. Pokud vám stále kašle, je na zvážení lékaře, zda furon nevyměnit za upcard, alepsoň to zkusit, může se totiž vyvinout na furon rezistence. Ale UpCard je podstatně dražší. Ještě bych medikaci doplnila o veterinární dietu určenou pro nemocné ledviny, tedy speciální granule /konzervy. Co se týče ledvin, tak to je to nejhlavnější, čím mu můžete pomoci. Pronefra je přírodní doplněk stravy,, zpomaluje rozvoj onemocněné ledvin a oddaluje zhoršení, jednoznačně doporučuji. Kontroly podle potřeby, za začátku klidně jednou týdně než pes přestane kašlat, stabilní min. 4x do roka poslechem a prohlídkou, ideálně občas i ultrazvuk srdce a rentgen hrudníku, to záleží na vás a vašem lékaři, jak se domluvíte a jak moc intenzivně ho chcete sledovat. Alespoň 1x ročně doporučuji kontrolu krve, 2x ročně moči.

Další zajímavý obsah

Hobby

Cestování s mazlíčkem: 7 tipů, jak se připravit na dobrodružství a užít si ho

Za chvíli začínají letní prázdniny a část světa se začne přemísťovat do teplejších destinací. Ne vždy ale chceme nechat našeho zvířecího parťáka doma, a tak vybíráme takovou dovolenou, aby mohl vyrazit na cesty s námi. Může to však pro něj znamenat stres a někdy i nebezpečí, proto jsme pro vás připravili několik doporučení, jak cestu bezpečně zvládnout.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

POZOR: nežádoucí reakce na očkování psů a koček

Nežádoucí reakce na očkování je jakýkoliv vedlejší projev nebo nechtěná změna zdravotního stavu zvířete, nastávající v důsledku aplikace očkovací látky. Očkování je obecně velmi démonizováno, mnohými lidmi zatracováno a je mu přisuzována spousta zcela nesmyslných a nepravdivých důsledků. Pozitiva očkování jsou neoddiskutovatelná, v tomto článku však shrneme jeho nejčastější negativní důsledky. Zaměříme se pouze na případy, kdy je vakcína správně skladovaná a správně aplikovaná, použití nevhodných preparátů nebo aplikace jinam než na určené místo nejsou předmětem tohoto článku.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?