Při poskytování našich služeb nám pomáhají soubory cookie. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.   Více informací

VETERINÁRNÍ
PORADNA

ZAJÍMAVÉ
ČLÁNKY

noční třes, zrychlené dýchání, hlasité kňučení

Otázka 12.8.2022     Pes

Dobrý den, nedávno jsem se Vás dotazovala na následnou péči o fenku, které byla odstraněna slezina po pádu z balkonu /13.6./. Její stav byl v pořádku a byla v pohodě. Před 14 dny se ale u ní objevil velký neklid ve večerních a nočních hodinách - běhání po bytě, těžký zrychlený dech a hlasité kňučení. Tento stav se objevuje denně a trval téměř celou noc. Dceři dotazem na veterinární poradnu firmy Energy byly veterinářkou doporučeny 2 preparáty: Etovet Energy a Renovet Energy, které má fenka dostávat 2krát denně nalačno po 2 kapkách od každého. Po měsíci podávání by prý mělo dojít ke zlepšení. Ještě jsme k tomu přidali Alavis Calming. Mám ale obavy, že ke zlepšení nedojde /nic tomu zatím nenasvědčuje/ a dcera je rozhodnuta fenku vrátit. Jsou už 5. majitelé, u nichž je zatím nejdéle.Fence jsou 2 roky. Během dne a hlavně venku se chová mormálně, je živá, veselá , dobře a s chutí jí. Je to i můj miláček, ale vzít si ji nemohu. Je mi 73 let a mám už jednoho pejska z útulku. Může to její noční chování být následkem odstranění sleziny a existují "skutečné" léky proti psímu stresu? Nezlobte se, že jsem se tak rozepsala. Moc děkuji za odpověď. D.Pokorná

Veterinář odpovídá MVDr. Jaroslav Jančík: Veterinární ošetřovna Praha 9 PROFIL VETERINÁŘE

Dobrý den. Spíše bych doporučil komplexní vyšetření krve a pokusit se stanovit dg.Stres je vždy něčím vyvolán. S pozdravem MVDr Jančík.

Další zajímavý obsah

Odborník

Jak se připravit na návštěvu veteriny?

Spolupráce veterináře a klienta je jedním ze zásadních bodů léčby a vzájemné porozumění, je obrovským krokem na cestě k úspěšné terapii. Jako autorka článku musím přeci jen trochu více stát na straně těch v bílých, zelených nebo modrých pláštích. Z této pozice vám i lépe přiblížím, proč ta komunikace někdy tolik vázne.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK

Odborník

Jak si porozumět s veterinářem?

Pokud vlastníte nebo se chystáte pořídit si domácí zvíře, do vašeho života s ním více či méně vstoupí také veterinární lékaři. Aby vám prostředí veterinárních ordinací nenahánělo hrůzu, abyste chodili na veterinu pokud možno rádi a především aby vám a vašemu zvířeti veterinární péče přinášela pokud možno jen samé benefity, je tu seriál článků o porozumění si s veterinářem.

PŘEČÍST CELÝ ČLÁNEK
  Položit dotaz do poradny

REGISTRACE

Můžete se zaregistrovat přes Facebook

BĚŽNÁ REGISTRACE

Vložte platný email.

Heslo musí mít minimálně 6 znaků.

Zadaná hesla se neshodují.

Tento email je již zaregistrován.
Zvažte využití funkce zapomenuté heslo.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Děkujeme za registraci!
Pokyny k aktivaci účtu najdete v emailu. Bez aktivace se nelze přihlásit!

REGISTROVAT SE

Registrací souhlasíte se zpracováním osobních údajů a přihlášením k našemu skvělému newsletteru.
Děkujeme!

PŘIHLÁŠENÍ

Můžete se přihlásit přes Facebook

BĚŽNÉ PŘIHLÁŠENÍ

Vložte platný email.

Přihlášení bylo neúspěšné.

Nastala neznámá chyba.
Kontaktujte nás prosíme na info@radaveterinare.cz. Děkujeme.

Přihlášení bylo úspěšné!

PŘIHLÁSIT SE

Ještě u nás nemáte účet?